חזרה

מדוע חשוב להעניק מתנה ליום האהבה לבת הזוג?

יולי 2023

המסורת של הענקת מתנה לחג האהבה, משתנה מעט ממדינה למדינה, אך לעיתים קרובות נהוג לשלוח שוקולדים ופרחים, לכתוב ברכות לבביות ומרגשות ולבצע מחוות רומנטיות אחרות. למה חשוב לבחור מתנה לבת הזוג באירועים שכאלה? הצעה למתנה מקורית ונגישה

בכל שנה בט״ו באב, חוגגים בישראל את חג האוהבים. נכון, כבר אימצנו זה מכבר גם את חג האהבה הבינלאומי, הלא הוא ה״וולנטיינז דיי״ שמתקיים בחודש פברואר בכל שנה, אבל למה לא לרקוד על כל החתונות? המסורת של הענקת מתנה ליום האהבה, משתנה מעט ממדינה למדינה, אך לעיתים קרובות נהוג לשלוח שוקולדים ופרחים, לכתוב ברכות לבביות ומרגשות ולעתים לבצע מחוות רומנטיות אחרות. לא כולם מתחברים ליום האהבה, ובמיוחד הציניקנים שבינינו נוטים להרים גבה ולא להבין למה הם חייבים לקחת חלק בחג הזה, שעשוי להיות מעט דביק ואולי אובר רומנטי. אז במיוחד בשבילכם, סרבני הרומנטיקה והקיטש, הנה כמה סיבות טובות לחגוג את חגי האוהבים, גם את היהודי וגם את הגלובלי.

כל הסיבות לציין את חגי האהבה ולהעניק מתנה לאהובתכם

אין זמן לא מתאים לחגוג את הזוגיות שלכם

במקרה שהתברכתם בזוגיות חזקה ובריאה, סביר להניח שחג האהבה כנראה לא יחולל איזה מהפך דרמטי, לכאן או לכאן. אם אתם חיים במערכת יחסים טובה ואיתנה, סביר להניח שאתם כבר מביעים הערכה זה לזו, דואגים זו לצרכים של זה ושומרים על תקשורת טובה, כך שאין לכם כזה לחץ לציין את חג האהבה. עם זאת, היום הזה אכן מספק הזדמנות מצוינת לחגוג מערכת יחסים משמעותית. החיים של רובנו עמוסים ושוחקים, וזוגות רבים אינם מסוגלים להאט את הקצב, לבלות ולהתחבר זה לזו באופן שבאמת היו רוצים. אם כך, חג האהבה הוא התירוץ המושלם לעשות את כל אלו.

בילוי משותף בחג האהבה מחזק את מערכת היחסים

נכון שהרשתות יפצירו בכם לרכוש שוקולדים פרחים ומתנות אחרות לבת הזוג שלכם לרגל חג האהבה, אבל אל תתנו לזה לגרום לכם לפספס את העניין האמיתי בחג האהבה  ביום האהבה – בילוי זמן איכות ביחד. זמן איכות הוא חלק חשוב בשמירה על מערכת יחסים בריאה ומספקת. אתם לא חייבים לרקוח הפקת ענק או לעשות שום דבר מפואר. לצד מתנה קטנה וסמלית, חג האהבה יכול להסתכם בבילוי משותף, כמו טיול בשקיעה, בישול ארוחת ערב ביחד, או עשיית משהו אחר ששניכם נהנים. הקדישו לרעיון הזה זמן ומחשבה ובוודאות תצאו נשכרים.

כל כך חשוב להביע הערכה כלפי בת הזוג

יכול להיות שהפרסומות השפיעו עליכם, ואתם חשים בלחץ מסוים לרכוש מתנה יקרה עבור בת הזוג שלכם, אבל חשוב להבין שרוב הנשים (והאנשים בכלל) פשוט רוצות לדעת ולהיווכח שבן הזוג שלהן מעריך אותם. גילויי הערכה כלפי בת הזוג וסיפוק התחושה שאתם רואים אותה ותומכים בה, הם חשובים מאין כמותם, ונמצאו כחיוניים מאוד לחיזוק מערכת היחסים. לא מעט אנשים מהססים להביע ולבטא את הערכתם כלפי בני ובנות הזוג הזוג שלהם, פשוט כי הם מניחים שהצד השני כבר יודע, או שהם מובכים מכדי לבטא זאת בקול רם. אבל אחד היסודות למערכת יחסים בריאה וחזקה היא התחושה של כל אחד מהצדדים בזוגיות שהוא מוערך. נסו להיות ערניים לסוגיה הזו, ולבטא הערכה והוקרת תודה גם ביומיום, לדוגמא, להודות זה לזה על פעולות שגרתיות כמו שטיפת כלים, הכנת ארוחת ערב וכו׳. 

חגיגת יום האהבה יכולה להראות שאתה משקיע בזוגיות

כל אחת רוצה לדעת שבן הזוג שלה משקיע בה ובמערכת היחסים שהם מתחזקים. הדבר רלוונטי במיוחד במקרה שהקשר חדש, ושני הצדדים עדיין בתהליך למידה שלו ושל דרכי התקשורת זה עם זו. במקרה שהקשר התחיל לא מזמן, אך אתם מחפשים הזדמנות להראות שאתם רציניים לגביו, ואף להצהיר על כוונות עתידיות, הענקת מתנות ליום האהבה לבת הזוג הן דרך מצוינת לעשות זאת. כאמור, אין צורך להגזים ולהשקיע במוצר יקר במיוחד. תוכלו לבחור מתנה עם ערך סנטימנטלי או להפיק לכם בילוי משותף. עצם העובדה שבת הזוג תראה שהשקעתם את הזמן והמחשבה בתכנון המתנה או הבילוי המשותף, כבר יראה לה כי אתם מחויבים לקשר.

תמונה זוגית מודפסת על בלוק עץ: רעיון מקורי למתנה שתדבר אל כל אחת

אם אתם עדיין שוברים את הראש לגבי מתנה לט״ו באב, הנה רעיון שמצליח להיות גם מקורי, גם רומנטי ומרגש, וגם נגיש בעת ובעונה אחת. אה, ויש בו משהו שמצליח גם להחריג אותו מגבולות הקיטש. אנחנו מדברים כמובן על תמונה זוגית שלכם, מודפסת על בלוק עץ. מדובר בטרנד עיצובי שתפס תאוצה רצינית בשנים האחרונות. עצם החיבור של התמונה עם העץ, חומר גולמי עם חספוס טבעי, גורם למוצר הסופי להיות אנושי ונוגע מצד אחד, אך שורשי ואפילו מעט גס מהצד השני. מדובר במתנה מושלמת, שאין מישהי שלא תשמח לקבל.

המדריך המקוצר להזמנת בלוק עץ עם תמונה מודפסת

אם אתם חושבים ״מה לנו ולהדפסת תמונות״ וכדומה, בואו נרגיע אתכם ונראה לכם כמה זה פשוט: מתחילים מכניסה לעמוד יצירת אינסטבלוק אישי , ומשם זה כבר קל ביותר – או שבוחרים צורה ופורמט מוכן מראש, או שנכנסים ל״בנו את המוצר שלכם״ ובוחרים חומר מסוים (עץ, שהם, אלומניום ואפילו בטון), בהמשך בוחרים צורה – קוביה מרובעת, מלבן ואפילו לב או חמסה, ואז מעלים מהמחשב את התמונה הנבחרת, ואנחנו כבר ניקח את זה משם. פשוט וקל, כבר אמרנו?

אם קשה לכם להחליט, מומלץ. ללכת על הפורמט הקלאסי של קוביית עץ בצורת ריבוע, בגודל בינוני. לא תאמינו כמה שזה יצא מרשים ויפה עם התמונה הזוגית שלכם. שלמות.