חזרה

טכניקת ההדפסה על עץ: גישה בת קיימא וייחודית לצילום

דצמבר 2023

חלפו הימים שבהם מיומנויות מיוחדות בצילום או בעיצוב גרפי היו תנאי מקדים ליצירת פריטי חן ואמנות בהתאמה אישית. כיום, ישנו שירותי מקוון המציע פלטפורמה ידידותית מאוד למשתמש, באמצעותה כל אחד יכול להעלות את התמונות האהובות עליו ולהדפיס אותן על בלוקי עץ

הדפסה על עץ מתגלה כצורת אמנות ייחודית, שובת לב ולצד זאת גם בת קיימא, 

הן בתחום הצילום והן בתחום עיצוב הפנים. הטכניקה הזו משלבת את היופי הטבעי של העץ, יחד עם העומק הרגשי של הצילומים, כאשר התוצר הסופי הוא גם אסתטי, גם מקורי ומיוחד וגם ידידותי לסביבה. יש לציין בהקשר זה, שהקלות של הזמנת בלוק עץ עם תמונה מודפסת כיום, הפכה את צורת האמנות הזו לנגישה עבור כל אחד ואחת, ללא קשר לרקע בצילום, באומנות או בעיצוב גרפי.

הפשטות של ההזמנה: כל אחד יכול לעצב בלוק עץ עם תמונה מודפסת כיום

חלפו הימים שבהם מיומנויות מיוחדות בצילום או בעיצוב גרפי היו תנאי מקדים ליצירת פריטי חן ואמנות בהתאמה אישית. כיום, ישנו שירותי מקוון המציע פלטפורמה ידידותית מאוד למשתמש, באמצעותה כל אחד יכול להעלות את התמונות האהובות עליו ולהדפיס אותן על בלוקי עץ. הפלטפורמה הדיגיטלית הזו מדריכה את המשתמשים בתהליך פשוט, צעד אחר צעד: בוחרים תמונה, בוחרים את סוג החומר (עץ, שעם וכו׳), בוחרים את הצורה והגודל, מעלים את התמונה מהמחשב או מהסמארטפון, וזהו – משגרים את ההזמנה. התוצאה היא יצירת אמנות בהזמנה אישית, שמגיעה תוך ימים ספורים עד פתח הבית. אין פשוט מזה. 

מדוע הבחירה בעץ כחומר היא ייחודית ומקורית?

לסוג העץ המשמש תפקיד מכריע בתוצאה הסופית של ההדפסה. האפשרות הנפוצה והמומלצת ביותר היא להשתמש בבלוק עץ אורן מלא.בכל בלוק עץ דפוסי גרגר וגווני צבע ייחודיים. ישנן יחידות עם פני שטח בהירים, שעובדים נהדר עם תמונות בעלות ניגודיות גבוהה, וישנן יחידות עם  גוונים חמים יותר, המעשירים את התחושה הכללית של התמונה ומספקים עומק. הגרגירים הטבעיים של העץ משתלבים בעדינות עם התמונה, ומעניקים תחושה כפרית ואורגנית שלא ניתן לחקות באמצעות בד קנבס או נייר הצילום המסורתי.

תהליך ההדפסה: הבחינו בין מקומות שמדפיסים בהם ישירות על העץ לבין אלו מדביקים תמונה על עץ

בשביל התהליך של הדפסת תמונות על עץ יש צורך בטכנולוגיית הדפסה מתקדמת. בדרך כלל עושים שימוש במדפסות UV שטוחות, שיכולות להדפיס ישירות על משטח העץ, מה שמבטיח שהתמונות יהיו ברזולוציה גבוהה, השומרות על הבהירות ועל דיוק הצבע שלהן. הדיו בו משתמשים הוא  לעתים קרובות ידידותי לסביבה, ומפחית את ההשפעה הסביבתית, בהשוואה לשיטות הדפסה מסורתיות. שימו לב והיזהרו מחיקויים – עם הפופולריות הגוברת של התמונות המודפסות על בלוקי עץ, רשתות שונות ובעיקר חנויות צילום החלו להציע מוצר שנראה במבט ראשון דומה, אך לא מדובר בדבר האמיתי. בבתי עסק שונים מציעים בלוק עץ עם תמונה, אך מדובר בתמונה על נייר צילום, שהודבקה על גבי בלוק העץ. זהו אינו המוצר המדובר, הוא לא ייחודי ומרהיב כמו המוצר המקורי, וגם אינו עמיד לאורך שנים כמו התמונות המודפסות ישירות על בלוקי העץ. בדומה לכל נייר צילום, הסבירות שהתמונה תדהה ותתבלה תוך שנים ספורות היא גבוהה. 

השפעה סביבתית וקיימות

הדפסי תמונות על בלוקי עץ, מהווים אלטרנטיבה ידידותית לסביבה לאמצעי ההדפסה המסורתיים. לעץ, כמשאב מתחדש, יש טביעת רגל פחמנית נמוכה בהרבה. יתר על כן, ספקים רבים משתמשים בעצים המגיעים מיערות ברי קיימא, ובכך מצמצמים עוד יותר את ההשפעה הסביבתית. על ידי בחירת המדיום הזה, אתם כצרכנים, יכולים לתרום לפרקטיקה בת קיימא יותר, כאשר אתם עוסקים באמנות ובעיצוב הבית.

אסתטיקה ועמידות: צילום המשתלב עם מרקם העץ הטבעי והחם

אין להכחיש את האסתטיקה המיוחדת של הדפסי נעץ. הדרך שבה תמונות משתלבות עם המרקם הטבעי של העץ, מביאה חום וחיים לצילומים, שבשום אופן לא ניתן להשיג באמצעות הדפסים קונבנציונליים. המרקם הזה מוסיף עומק ואופי, מה שהופך כל בלוק עץ לייחודי ממש. יתר על כן, ההדפסים הללו עמידים באופן מפתיע. השילוב של עץ איכותי ודיו המוחדר באמצעות טכנולוגיית UV, מבטיח שההדפסים יהיו עמידים בפני דהייה ויעמדו במבחן הזמן.

ורסטיליות בעיצוב: בלוקי העץ משתלבים בכל חלל

הדפסי תמונות על עץ הם ורסטיליים במיוחד, כך שיכולים להשתלב באופן מדהים בעיצוב הבית, ללא קשר לסגנון העיצוב שבחרתם. החל מהסגנון הכפרי ועד המודרני, בלוקי העץ  משתלבים באופן הרמוני בכל חלל. ההדפסים האלה יכולים להיות מוקד החדר או חלק מקיר תמונות גדול יותר – אין תשובה לא נכונה. האלמנטים הטבעיים שבהם מביאים תחושה של רוגע וארציות בכל חלל.

ההתאמה האישית הופכת את בלוק העץ המודפס למתנה מושלמת

אחד ההיבטים המושכים ביותר של הדפסי התמונות על בלוקי העץ, הוא עניין ההתאמה האישית, החלה פה ברמה מתקדמת במיוחד – החל מבחירת התמונה ועד לבחירת החומר, הגודל והצורה. בין אם מדובר בתמונה משפחתית אהובה, נוף מטיול בלתי נשכח, או אפילו יצירת אמנות אישית, ההדפסים הללו מאפשרים רמה גבוהה של ביטוי אישי. העובדה הזו הופכת אותם לאידיאליים כמתנה, שהיא גם אישית מאין כמותה וגם ייחודית, מקורית ומפתיעה, בהשוואה למתנות מסורתיות.

לסיכום, אומנות הדפסת התמונות על בלוקי עץ היאהרבה יותר מסתם טרנד חולף. זוהי דרך בת קיימא, נגישה וייחודית להפליא, להנציח זיכרונות ולקשט חללי פנים. עם הקלות של הזמנת הדפס שכזה באינטרנט, כל אחד יכול להפוך את התמונות שלו ליצירות אמנות נצחיות. שיטה זו לא רק מאמצת את היופי הטבעי של העץ אלא גם מקדמת גישה ידידותית יותר לסביבה, לצילום ולעיצוב. מדובר בדרך ייחודית ונגישה לחקור את היצירתיות שלכם ולהחיות את הזיכרונות היפים.