חזרה

הדפסה על עץ – איך עושים את זה בדרך הטובה ביותר?

ינואר 2023

אם גם אתם מצרים על סוף עידן הדפסת התמונות וסידורן באלבומים, אתם אוהבים צילומים ורוצים להנות מהם כל הזמן, תשמחו לגלות את הטכנולוגיה החדשנית של הדפסת תמונות על בלוק עץ. התמונות שאתם אוהבים מאינסטגרם, או מהסמארטפונים האישיים שלכם עוברות למימד הפיזי, וזה מרהיב

בעשורים האחרונים, העולם הפך ליותר ויותר דיגיטלי, תהליך שהשפיע באופן דרמטי על האופן בו אנחנו מתייחסים לצילומים שלנו. אם בעבר, כאשר היו לכולנו מצלמות שפעלו באמצעות ״פילם״, היינו חושבים יותר מפעם אחת לפני כל פעם שהיינו מצלמים תמונה, ומשקיעים בהעמדה, בזווית, בכל פרט קטן, הרי שכיום השתנו פני הדברים לחלוטין. 

כבר לפני יותר מעשרים שנה, ועוד הרבה לפני הסמארטפונים, החלו לעבור בעולם לשימוש במצלמות דיגיטליות, המאחסנות את התמונות על כרטיס זיכרון, אותו ניתן היה לרוקן (באמצעות העברת התמונות למחשב) ולמלא בתמונות חדשות. בדיוק בנקודה הזו החל השינוי ביחס שלנו לצילום והדפסה של תמונות.

מבחינת תהליך הצילום, ״לקיחת התמונות״ (בתרגום חופשי מאנגלית), האצבע הפכה הרבה יותר קלה על ההדק, ליטרלי. הפסקנו להשקיע המון זמן ואנרגיה בכל תמונה ותמונה, ״מקסימום נמחוק״.

שינוי נוסף, ודרמטי במיוחד, הוא ביחס שלנו להדפסת התמונות, שבאופן גורף למדי, נוטה לכיוון של לא להדפיס כלל, אלא לצפות בתמונות דרך אמצעים דיגיטליים לרבות המחשב האישי.

עם חדירת הסמארטפונים לעולמנו, התהליך הזה תפס תאוצה רצינית. אנחנו מצלמים ללא הרף, לכל אחד בסמארטפון יש אלפי תמונות, כאשר רובן אינן איכותיות או מעניינות כלל. אפשר לומר שנעשה סוג של זילות לתמונות שאנחנו מצלמים. על הדפסת תמונות הסידור שלהן בתוך אלבומים כמעט ואין מה לדבר. אם בעידן המצלמות הדיגיטליות עוד היינו בוחרים להדפיס את הצילומים הנבחרים, הרי שהיום, גם התמונות היפות והמרגשות ביותר נבלעות באיזה חור שחור בניידים שלנו, והופכות לאבן שאין לה הופכין, וחבל.

אבל אז הגיע אינסטגרם

למרות התהליך הזה, שהפך את הצילומים שלנו לאגביים ואת התמונות לעניין שגרתי וזניח מדי, יש נקודת אור משמעותית בתוך המהפכה הדיגיטלית הזו, בהקשר של צילומים יפים ומעניינים – האינסטגרם. הרשת החברתית הזו הביאה לקדמת הבמה את הצילומים, ויותר מכך, העניקה לכל אחד ואחת מאיתנו להפוך לצלם מקצועי, באמצעות פילטרים יפים ועוד אמצעים טכנולוגיים משוכללים, שמאפשרים לכולנו להוציא תמונות מרהיבות. כמו כן, הפיד של האינסטגרם משמש כאלבום תמונות עצום ומגוון, כאשר לכל אחד ואחת יש את הפרופיל הפרטי שלהם, שמשמש כאלבום תמונות משוכלל, דרכו ניתן לשלוף ולחזות בקלות בכל תמונה שמתחשק לנו, בן רגע. 

כשאינסטגרם פוגש את המימד הפיזי – הדפסת תמונות על עץ

אם גם אתם מצרים על אובדן עידן התמונות והאלבומים הפיזיים, ואתם אוהבים צילומים אישיים ורוצים להנות מהם כל הזמן, תשמחו לגלות את הטכנולוגיה החדשנית של הדפסה על עץ. הטכנולוגיה הזו בעצם מביאה את התמונות שאתם אוהבים מאינסטגרם, או פשוט מהסמארטפונים האישיים שלכם, אל המימד הפיזי. מדובר בהדפסת צילומים על בלוקים של עץ אורן מלא, עמיד ואיכותי, ברזולוציות גבוהות וחדות במיוחד. בדיוק בעידן בו הפסקנו לשמור תמונות בתוך אלבומים פיזיים, נולד הרעיון של בלוק עץ שאפשר להעמיד על השולחן או השידה בבית או במקום העבודה, על השולחן המשרדי, ולהנות מהתמונות היפות והמרגשות כל יום, כל היום. אין אפילו צורך להתאמץ ולתלות אותן על הקיר, על אף שברוב המקרים גם זה אפשרי. מהיר, פשוט ונוח.

בחרתם להדפיס תמונה על עץ? מה חשוב לבדוק

הדפסת תמונות על עץ היא בהחלט דרך מהפכנית ונפלאה להנציח את הצילומים היפים שלנו ולהנות מהם לאורך זמן. אך אם זה היה עד כדי כך פשוט, כולנו היינו עושים זאת בבית כבר מזמן. לטכנולוגיה, לחומרי הגלם ולהקפדה על סטנדרטים גבוהים, יש כאן חשיבות עליונה. שכן, עדיין מדובר בהדפסת תמונות, ואם אתם זוכרים את העידן בו הדפסנו תמונות על נייר מתאים, לאחר כך וכך שנים, הצילומים לא פעם איבדו מהברק שלהם, הצבע הלך ודהה וכו׳.

אם כן, חשוב לוודא שהדפסת התמונות נעשית באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, בהדפסה ישירה בטכנולוגיית UV, שתאפשר הדפסה של צבע ישירות על בלוק העץ (בניגוד להדפסת תמונה לחוד והדבקתה על גבי הבלוק). באופן זה, הצבע אינו נספג, אלא מתייבש על גבי החומר וכך נוצרת שכבה של תמונה מודפסת ברמת גימור איכותית. לא פחות חשוב – לוודא שהעץ עצמו איכותי ביותר.

איפה תמצאו את שירותי ההדפסה היעילים והאיכותיים ביותר?

אז אתם אוהבים תמונות והתאהבתם ברעיון של הדפסת תמונות על בלוק עץ, ועכשיו אתם רוצים להבטיח שאתם עושים זאת בדרך הטובה ביותר ומשיגים את התוצאה האיכותית והמרהיבה ביותר, תמו חיפושיכם.

ב“אינסטבלוק” – חברת העיצוב של האחים מיכל ומושיק גלאמין, שהוקמה בשנת 2015, כבר חשבו על הכל. וכן, הם לוקחים מאוד ברצינות את כל תהליך העיצוב וההדפסה. כמה ברצינות? הם מעסיקים בחברה את אנשי המקצוע הטובים ביותר, לרבות מעצבים גרפיים שהיעד שלהם היא להגשים את ה״ויז׳ן״ שיש לכם בראש, כאשר אתם מדמיינים מתנה עבור עצמכם, עבור בני משפחה, עבור חברים טובים או קולגות.

לא רק שמשתמשים ב״אינסטבלוק״ בחומרי הגלם האיכותיים ביותר, לרבות עץ אורן מלא מפינלנד, מה גם שהאמצעים הטכנולוגיים בחברה הם מהמתקדמים ביותר, וההדפסה נעשית באמצעות מדפסת יפנית משוכללת, שמבטיחה שהתמונות שלכם יזהרו ביופיין לאורך שנים. אם זה לא מספיק, בחברה גם מתחשבים בסביבה ועושים את מירב המאמצים לעבוד באופן אקולוגי, בין שמדובר בחומרים עצמם ובין שמדובר בתהליך הייצור. 

לסיכום, כאשר אתם רוצים להפוך את הרגעים הפוטוגניים והמרגשים שלכם למזכרת נצחית, לנצור את החוויות הכי משמעותיות באמצעות אובייקט ויזואלי מרהיב, ולהעניק מתנה מקורית ובלתי נשכחת למי שאתם אוהבים, ״אינסטבלוק״ היא התשובה.