חזרה

לשים לב לאופן ההדפסה: כל מה שחשוב לדעת כשמזמינים בלוק עץ עם תמונה

מאי 2023

דווקא בגלל הפופולריות הגוברת של הדפסת תמונות על בלוק עץ, כמתנה או כאובייקט מהמם לבית או למשרד, צצים יותר ויותר מקומות שמספקים לכם מוצר שהוא לא ״הדבר האמיתי״, וחשוב להכיר את ההבדלים

אי אפשר שלא להבחין בשיגעון הבלוקים המודפסים, שאפשר לראות יותר ויותר מהם בכל בית ומשרד. אפשר כבר לומר באופן רשמי – זו הדרך להדפיס היום תמונות. להתראות נייר צילום, שלום אינסטבלוק.

אבל דווקא בגלל הפופולריות הגוברת של בלוק עץ עם תמונה כמתנה או כאובייקט מהמם לבית או למשרד, צצים יותר ויותר מקומות שמספקים לכם מוצר שהוא לא ״הדבר האמיתי״, וחשוב להכיר את ההבדלים. בחנויות צילום שונות, יציעו לכם מוצר שבמבט ראשון עלול להיראות בדיוק כמו כל בלוקי העץ האלו, אך חשוב לשים לב – במקרים רבים מדובר בתמונה שהודפסה על נייר צילום עם מדבקה, שמיד אחר כך הודבקה על בלוק עץ. אז זהו שלא, זהו אינו הדבר האמיתי, לא במראה, לא באיכות ובוודאי לא בעמידות.

בדקו – האם ההדפסה נעשית ישירות על העץ או מודבקת

אז כאמור, המוצר המקורי, הייחודי והמושלם הוא כזה שהתמונה מודפסת ישירות על בלוק העץ. ב״אינסטבלוק״ תמצאו אך ורק את הדבר לו התכוון המשורר – תמונה מודפסת על בלוק עץ, באמצעות טכנולוגיות הדפסה מתקדמות וייחודיות – טכנולוגיית UV שלמעשה גורמת לצבע שלא להיספג על העץ, אלא להתייבש בעזרת נורת לד, מה שיור שכבה של צילום מודפס ברמת גימור גבוהה ביותר. המדפסת עצמה היא מהמתקדמות בעולם, והגיעה אלינו במיוחד מיפן. במילים אחרות, אנחנו לא מתפשרים פה על שום חלק בתהליך ההדפסה, וממש רואים את זה.  התוצאה היא הדפסה חדה, בוהקת וחיה, שנשארת באותו המצב האופטימלי לאורך שנים. כמו כן, באופן הדפסה זה רואים את הקווים והחריצים הייחודיים לכל בלוק עץ מבעד לתמונה שהודפסה עליו, מה שמקנה טקסטורה מיוחדת ומראה יוצא דופן לכל בלוק, ומוסיף תחושה של גולמיות ושל טבע.

בחנו את סוג העץ המוצע לכם

לא רק אופן ההדפסה ואיכותה הם חשובים כאן, מה גם שבחירת חומרי הגלם עצמם היא קריטית לאיכות התוצר הסופי. באינסטבלוק פועלים מתוך תפיסה אקולוגית הדוגלת בחומרי גלם טבעיים ואיכותיים, לרבות עצים ממקור גידול מלאכותי, שממזער את הנזק הסביבתי, חומרים מתכלים ועוד, ואפילו האריזות שהמוצר נשלח בתוכן הן מקרטון מתחשבות בסביבה.

ב״אינסטבלוק״ משתמשים בבלוקי עץ אורן מלא וטבעי, כאשר ממש כמו שהטבע התכוון –  כל בלוק הוא שונה בגוונים ובצורות שעליו. לעתים מופיעים סדקים קלים, סימני ״עיניים״, שקעים וחורים על העץ, אבל זה כל היופי והייחוד בעץ מלא וטבעי.

כך בעצם מתקבל מראה ייחודי ואותנטי לאחר ההדפסה, כאשר סוג העץ המדובר, שומר על צורתו הטבעית.

אם כבר דיברנו על אקולוגיה, והנושא הזה חשוב לכם, יש לציין שב״אינסטבלוק״ קיים מערך אקולוגי במיוחד, המציע לכם להחזיר בלוקים ישנים שאתם כבר לא מעוניינים בהדפסה שעליהם, ולעשות מעין ״טרייד אין״, ולקבל בלוק חדש בהנחה של 50%. שווה להתחשב בסביבה.

לא רק ריבוע – הכירו את הצורות והגדלים האופציונליים

כשמדובר בהדפסה על עץ רבים טועים לחשוב שהצורה היחידה האופציונלית היא בלוק ריבועי, אבל תופתעו לגלות שישנן שלל צורות ופורמטים שניתן לבחור ביניהם: לדוגמא משושה, לב, שלט צר ומלבני, קוביה שיש בה מעין קריצה למשחק, אליפסה, חמסה, כוכב, בלוק דק בצורת מלבן רחב, מחזיק מפתחות קטן מלבני שובה לב, בלוק רפסודה, כלומר כזה המורכב משלוש חתיכות עץ מחוברות בצורת מלבן צר, בלוק רפסודה בצורת מלבן רחב ועוד.

המתנה המושלמת: מתי הכי מתאים להעניק אינסטבלוק כמתנה?

מתנה לעובדים עם טאצ׳ אישי

בישראל, בלי עין הרע, יש המון חגים, ומקובל להעניק מתנות לעובדים, במיוחד בחגי תשרי ובפסח. העובדים מצפים מכם, המעסיקים, לקבל מתנות מושקעות, בנימה אישית, וכבר קשה לצאת מזה על ידי שוברים או תווי קניה. מצפים מכם ליותר. הרעיון של הדפסת תמונה על בלוק עץ, כמתנה לעובדים לחג, יכול להיות הפיצוח המושלם. כל אחד יקבל בלוק מעוצב עם תמונה שהוא בחר, ויוכל להציב אותה לראווה על שולחן העבודה שלו במשרד או בבית. לא ישכחו לכם את המתנה הזאת.

מתנה ליום הולדת

גם יום הולדת הוא אירוע שקצת קשה כבר לחדש איתו, הרי שהוא חוזר על עצמו בכל שנה. דווקא עבור האנשים שהכי קרובים אלינו, קשה לנו למצוא מתנות מקוריות ומרגשות בכל פעם מחדש. בלוק עץ עם תמונה שלכם עם בר/בת השמחה, תמונה אסתטית עם נוף יפה או מאירוע מרגש שרוצים לזכור לשנים, תהיה המתנה המושלמת.

מתנה ליום נישואין או לחג האהבה

המועדים הכי טריקים, בהם מצופה מכם גם לגלות רוח רומנטית וגם חשיבה מקורית, ולהפתיע את בן או בת הזוג עם מתנה מהסרטים. לא פשוט למצוא מתנה שתשאיר את בני הזוג גם מופתעים, גם מוחמאים וגם נרגשים, וזאת מבלי ליפול למחוזות הקיטש. אז הנה רעיון שהוא לגמרי ללכת על בטוח – הדפסה של תמונה זוגית או משפחתית שלכם, אבל כזאת שבחרתם בקפידה יתרה, תוך וידוא שבן/בת הזוג בה נראים מעולה.

מתנה לחג למשפחה ולחברים

כאמור, לא חסרות שמחות בישראל. חגים בשפע, ימי הולדת ועוד. בפעם הבאה שאתם שוברים את הראש לגבי מתנות בכל אחד מאלו, ובמיוחד בחגים (שבינינו, יש קצת יותר מדי מהם), פשוט לכו על ״אינסטבלוק״. באחריות, אין מישהו שלא מתרגש ומתלהב מהמתנה הזאת. יתרון נוסף, בלוק העץ הזה מוכן לשימוש מיידי ולא יטריח את מי שמקבל אותו להתקנה מסובכת או אפילו תלייה, פשוט להניח על שולחן העבודה, על שידה בבית או על מדף. אין פשוט מזה.