חזרה

מתנות למשרד בחגים: משמחות ומגבירות את המוטיבציה של העובדים

ספטמבר 2023

כיום, כל מעסיק מבין עד כמה חשוב להעניק מתנות לעובדים לרגל החג. יתרה מכך, הבנת המשמעות בהענקת מתנות שהן מותאמות אישית וחורגות מגדר הגנריות, היא חשובה מאין כמותה. למה מתנות עם תמונות הן תמיד בחירה מוצלחת עבור העובדים?

הענקת מתנות לעובדים לרגל חגים גדולים, היא מסורת הטבועה עמוק בתרבויות ארגוניות ברחבי העולם. מחוות מסוג זה, הן רחוקות מלהיות אקט פורמלי או סמלי בלבד, אלא שיש לדבר משמעות עמוקה והוא כרוך ביתרונות רבים, הן עבור הצד הנותן והן לצד המקבל. 

למה חשוב להמשיך ולהקפיד על המסורת של הענקת מתנות בחגים?

סמל להערכה

כל עובד תורם באופן ייחודי להצלחת החברה. מתנה משמשת כסמל להוקרה על העבודה הקשה, המחויבות והמסירות שהעובד מביא לשולחן. זהו סמל מוחשי להכרת התודה וההכרה של החברה בתרומתם.

הרמת המורל

החגים הם זמן של שמחה וחגיגיות. מתנה מהמעסיקים מעצימה את השמחה הזו, תוך שהיא מחזקת את תחושת השייכות והערך בתוך הארגון. המורל המרומם הזה עשוי בהחלט להיות מתורגם למוטיבציה מוגברת ולהתלהבות רבה יותר,  אשר העובדים חוזרים לעבודה מהחופש.

חיזוק הנאמנות לארגון

העובדים מרגישים שייכות רבה יותר לארגונים שמכירים בהם ומעריכים אותם. על ידי הענקת מתנות למשרד לקראת החגים, חברות יכולות לטפח תחושת נאמנות עמוקה יותר בקרב העובדים שלהן, להפחית את שיעורי התחלופה ולחזק את שימור העובדים בטווח הארוך.

קידום תרבות ארגונית חיובית

מעשים המבטאים הערכה, משקפים את הערכים והאתוס של הארגון. מתנות מקדמות תרבות של הכרת תודה, אחווה וכבוד הדדי – תכונות חיוניות לטיפוח סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית.

קשר אישי של העובדים עם הארגון

 למתנות, במיוחד כאלו הנבחרות בקפידה ובהתאמה אישית, יש את הכוח להגיע אל ליבם של העובדים ולהעניק להם את התחושה שרואים אותם. מתנות מסוג זה מעבירות לעובדים את המסר שלארגון אכפת מהם כיחידים, לא רק כגלגלי שיניים במכונה. מכאן מתקצרת הדרך לטיפוח קשר רגשי עמוק יותר בין העובד לארגון.

שיפור הפרודוקטיביות

עובדים בעלי מוטיבציה, מוערכים ומחוברים רגשית, צפויים להיות פרודוקטיביים יותר. על ידי הכרה במאמצים שלהם, מעסיקים יכולים לעודד אותם באופן עקיף לשפר את הביצועים ולהגביר את המסירות שלהם לחברה. 

קח ותן: עידוד ההדדיות בין העובדים לחברה

בעוד שמתנות אינן עוסקות בציפייה למשהו בתמורה, הפסיכולוגיה האנושית לרוב נוטה לכיוון הדדיות. עובד מוערך עשוי באופן טבעי להרגיש צורך להחזיר לארגון, בין אם זה באמצעות עבודה קשה, מחויבות או חדשנות. 

במילים אחרות, מתנות חג לעובדים הן הרבה יותר מסתם מחווה עונתית; זוהי השקעה בבניית מערכות יחסים, יצירת מוטיבציה ושיפור הרווחה הכללית של הארגון. זהו צעד חשוב כדי להזכיר לכולם שמאחורי כל הצלחה ארגונית – עומד צוות של אנשים מסורים הראויים להכרה ולהערכה.

לא רק הענקת מתנה כשלעצמה: חשוב שתהיה זו מתנה מקורית, שימושית ואישית 

הענקת מתנות חג לעובדי חברות, היא כבר מזמן הרבה יותר מפריטים גנריים, שסופם לצבור אבק על המדף. המתנות הזכורות והמוערכות ביותר הן אלו שהורכבו בהתאמה אישית, נבחרו בקפידה והן משרתות מספר פונקציות בעת ובעונה אחת: שימושיות, אסתטיות ונוגעות ללב. מתנות מותאמות אישית מעידות על כך שהמוען השקיע זמן ומחשבה בבחירתן, ובאופן זה הן מטפחות קשר והערכה עמוקים יותר בין המעסיק לעובד.

מתנות עם תמונות הן תמיד רעיון מרגש

אם אין לכם כיוון מבוסס למתנות לעובדים לחג, דעו שמתנות עם תמונות תמיד יעשו את העבודה היטב. תמונות לוכדות רגעים, זיכרונות ורגשות, מה שהופך אותם לבחירה שלעולם לא תאכזב. רעיון מקורי וטרנדי למתנה אישית וייחודית הוא בלוק עץ מודפס עם תמונה.

בשונה מתמונה ממוסגרת סטנדרטית, הדפסת התמונות על בלוק עץ עץ מוסיפה לתמונה עוד מימד של ייחוד וסטייל, וגם הופכת אותה לשימושית יותר, שכן היא מגיעה מוכנה לשימוש, ללא צורך בתלייה . ניתן להניח את את התמונה היפה על שולחן העבודה, למקם על מדף או על שידה, כאשר הפורמט הזה משתלב בהרמוניה עם סגנונות עיצוב שונים ומגוונים. בחירת מתנה עם תמונה עבור העובדים, מעבירה להם את המסר שאכפת לכם מהחוויות והזיכרונות האישיים שלהם, שאתם רואים אותם כבני אדם אינדיבידואליים. באופן זה, אתם יוצרים קשר מיוחד עם העובדים, כזה החורג מהתחום המקצועי.

אישיות ופונקציונליות כאחד: מתנות נוספות לעיצוב הבית והמשרד 

משפטי חיזוק והעצמה מודפסים על בלוק עץ

עוד רעיון למתנה שהיא גם אסתטית ותשדרג את עיצוב המשרד, גם אישית וגם בעלת ערך והשפעה: בלוק עץ אורן מלא עם משפט העצמה מודפס עליו. הטקסטורה המחוספסת והגולמית של העץ, מוסיפה סטייל וחום למשרד, והמשפט, שמומלץ לבחור באופן אישי ובהתאמה מדויקת לכל עובד ועובדת, מחזק ומעצים. באתר אינסטבלוק תוכלו לבחור בין שלל משפטי העצמה וגדלים של בלוקי עץ ולהרכיב בקלות מתנה מרגשת ומשמעותית לעובדים.

פד לעכבר או קופסת אחסון מעוצבת: אביזרים שימושיים לשולחן העבודה

חשבו על פריטים שהעובדים משתמשים בהם מדי יום – מעמדי עטים, משטחי עכבר, קופסאות אחסון ועוד. ועכשיו קחו את זה לנקסט לבל והפכו את המתנה הזו, שעלולה ליפול למחוזות הגנריות – לאישית. כיצד? בקלות! בחרו הדפס בהאתמה אישית כמו תמונה, משפט העצמה או אפילו דוגמא או ציור יפה והדפיסו אותם על הפריט שבחרתם. באופן זה, יתקבל מוצר שהוא גם אישי, גם סטייל וגם שימושי. תוכלו לקצר את הדרך ולבחור את אותו הפריט עבור כל העובדים במשרד, ורק לבחור הדפס שונה עבור כל אחד ואחת מהם. לדוגמא, דמיינו שכל העובדים בחלל העבודה משתמשים באותו סוג של פד לעכבר, רק שעל כל אחד מהם מודפס הדפס קולי ושונה – באופן זה תרמתם גם לעיצוב המשרד וגם שימחתם וריגשתם את העובדים. מי אמר שתי ציפורים ולא קיבל?