חזרה

הדפסת תמונות על בלוק עץ – זה הרבה יותר פשוט ממה שאתם חושבים

נובמבר 2023

בין שאתם חובבים מושבעים של אינסטגרם ובין שאתם פחות מתחברים לרשתות הסושיאל, אין ספק שתצליחו להתחבר לקונספט החדש של הדפסת תמונות על עץ. כך תיצרו בעצמכם בקלות בלוק עץ יפהפה עם תמונה 

איך החל להתפתח הטרנד הזה של הדפסת תמונות על בלוקי עץ ומה הקשר של הסיפור לאינסטגרם?

ניתן לייחס את המגמה של הדפסת תמונות על בלוק עץ לעלייתן של פלטפורמות המדיה החברתית, ובמיוחד אינסטגרם, שחוללה מהפכה באופן שבו אנו תופסים ומשתפים צילומים. כאשר אינסטגרם החלה לצבור מיליוני משתמשים שהציגו את התמונות שלהם, גבר הרצון להביא את הצילומים הדיגיטליים האלה לעולם המוחשי. 

הגולשים ברשת החברתית הויזואליות הזו, חיפשו דרך להביא את יצירותיהם הדיגיטליות, לתוך המרחבים הפיזיים שלהם. בין שאתם חובבים מושבעים של אינסטגרם ובין שאתם פחות מתחברים לרשתות הסושיאל, אין ספק שתצליחו להתחבר לקונספט החדש של הדפסת תמונות על בלוקי עץ – השיטה שהעניקה לאומנות הדיגיטלית של אינסטגרם את הקסם המיוחד והמוחשי של מלאכת עץ.

המקרם הטבעי והמיוחד של העץ, משמש כקנבס ייחודי המשלים את העריכות והפילטרים האמנותיים הפופולריים באינסטגרם. הניגוד הזה בין האורגני לדיגיטלי, המתמשך והארעי, מדבר אל ליבם של אלו המחפשים מזכרת גולמית ועמידה יותר, בהשוואה לתמונות הסטנדרטיות המודפסות על נייר צילום. בלוק העץ לא רק מדיום יציב ומתמשך, אלא גם כזה המעניק לכל תמונה איכות ייחודית, אומנותית, והופך צילומים שגרתיים, כאלו שאנחנו סתם גוללים באינסטגרם וממשיכים הלאה – ליצירות אמנות של ממש.

ככל שהטרנד הזה צבר פופולריות, הוא הפך למבוקש מאוד הן בקרב מעצבי בתים והן בקרב אלו המחפשים להעניק מתנה ייחודית בהתאמה אישית. התהליך הזה עולה בקנה אחד עם המגמה הגדולה יותר של פרסונליזציה וה-DIY, שצברה תאוצה כאנטיתזה לייצור ההמוני, המאפיין את העידן הנוכחי. 

הקשר בין אינסטגרם לפופולריות של הדפסת תמונות על בלוקי עץ מדבר על שינוי תרבותי רחב יותר, המכוון לעבר ביטוי אינדיבידואלי ושילוב של חדשנות דיגיטלית עם חומרים מסורתיים, ויצירת דרכים חדשות לשמר ולהציג סיפורים אישיים.

באילו חללים יתאים לשלב תמונות מודפסות על בלוקי עץ? ספויילר: כל סוגי החללים וכל סגנונות העיצוב

לתמונות המודפסות על בלוקי עץ יש קסם רב-תכליתי המשתלב באופן הרמוני  עם חללים שונים ואסתטיקות עיצוביות מגוונות. העץ הגולמי והארצי, הופך אותם למתאימים לאווירה החמימה והטבעית של מטבח בסגנון כפרי כמו גם לקווים המינימליסטיים והמודרניים של סלון אלגנטי ואורבני.
קוביות העץ היפות האלו יכולות לעטר קירות בהול הכניסה לבית, וליצור מעין לוח מסביר פנים של זיכרונות, שיקבל את פניהם של האורחים עם כניסתם לבית (מגנטים על המקרר – אאוט). בלוקי העץ האלה יכולים לשמש גם כמוקד של ממש בחלל הסלון,  כאשר הם מוסיפים טאצ׳ אישי ומיוחד למרחבים שבהם מתאספים ומבלים יחד כל בני המשפחה. החמימות של העץ יכולה לרכך חלל בעיצוב תעשייתי מודרני, שעלול להיות מעט מנוכר, להוסיף אישיות נוסטלגית לעיצובי וינטג’, או להכניס אלמנט ארצי ומנחם לפשטות המאפיינת את סגנון העיצוב הסקנדינבי.

בסביבות מקצועיות וציבוריות, כמו משרדים, חדרי המתנה או בתי קפה, ניתן להשתמש בבלוקי עץ מודפסים כדי לחזק את הסיפור של מותג או ליצור אווירה נינוחה. בלוקי העץ הטבעיים מאזנים בין האורגני לבין הסטריליות של חללים מסחריים, ומזמנים תחושת רוגע וחיבור.
הוורסטיליות  של הדפסי עץ באה לידי ביטוי גם בתמונה עצמה – זה יכול להיות צילום אומנותי בשחור-לבן, שישדרג חלל מודרני, ואלו יכולים להיות נופים צבעוניים ועוצרי נשימה, שיוסיפו תוכן ואווירה למקומות כמו ספריות או בתי ספר.

למעשה בלוקי העץ המודפסים האלה הם לא רק פריטי עיצוב, אלא פריטים המספרים סיפור, ומתאימים באופן אוניברסלי לכל סוג חלל ולכל סגנון עיצוב, תוך שהם משדרגים הן את העיצוב והן את האווירה של כל חלל שבו הם מוצבים.

האם רק אנשים שיש להם כישרון לעיצוב יכולים ליצור בלוק עץ עם תמונה?

לא מעט אנשים טובעים לחשוב שכדי להדפיס תמונות על עץ צריך כישרון מיוחד באסתטיקה ובעיצוב, ואולי אפילו סבורים שרק מעצבים גרפיים יכולים לבצע זאת בהצלחה. אז עבור כל אלו שמעוניינים ליצור בהתאמה אישית את הפריט היפהפה והטרנדי הזה, יש לנו בשורות גדולות: מדובר בתהליך פשוט להפליא, שבאמת ובתמים – כל אחד יכול לבצע.

מהם השלבים שצריך לעבור כדי להדפיס תמונה על בלוק עץ?

איך זה הולך? קודם כל מנסים להיסגר על תמונה שאתם מעוניינים להדפיס. כאן נכנסת השאלה – לאיזו מטרה מיועד האינסטבלוק שאתם עומדים ליצור? האם הדבר מיועד למשרד, לבית או אולי כמתנה לאדם אהוב? בהתאם לתשובה תיבחר התמונה המתאימה ביותר. כמובן שזה צריך להיות גם צילום יפה ואסתטי. זה מובן מאליו. 

מיד לאחר בחירת התמונה, נכנסים לאזור של יצירת אינסטבלוק באתר, ובוחרים את צורת הבלוק (תופתעו לגלות שיש עוד אפשרויות חוץ מריבוע או מלבן), וגודל הבלוק. בשלב הבא תתבקשו להעלות את התמונה הנבחרת (כדאי לשמור אותה על המחשב מבעוד מועד) ולסדר אותה בקלות על גבי המסגרת. מילה שלנו, אין צורך בניסיון קודם, אתם תופתעו מכמה שזה פשוט. אנחנו כבר ניקח את זה מכאן, ומבלי שתרגישו, הבלוק המוכן כבר ישלח אליכם וימלא אתכם בהתפעלות ובשמחה.

למה מתנה עם תמונה היא תמיד קלף מנצח? 

אם אתם מתלבטים ושוברים את הראש לגבי מתנת יום הולדת, מתנה לחג או לכל אירוע אחר, כמו לידה, קידום בעבודה, יום נישואין ועוד – דעו שמתנה עם תמונה היא קלף מנצח. לצילום יש יכולת לשמר זיכרון ולעורר רגש, וכאשר הוא מודפס על בלוק עץ, הוא לא רק נאה ואסתטי מאוד, אלא גם הופך למזכרת אישית ועמידה לאורך שנים.