חזרה

הדפסת תמונה על עץ, החלפת כריות ועוד דברים שישפרו את מראה הבית בקלות

אוקטובר 2023

בני אדם, מטבעם, מחפשים חידוש ושינוי. מרחב מחיה רענן ומחודש יכול לעורר את החושים, להצית מחדש את היצירתיות ולהפיג תחושות של קיבעון או מונוטוניות. רענון ושדרוג מראה הבית ממש לא חייב להיות פרויקט גדול ויקר. כמה דרכים פשוטות לחולל שינוי בעיצוב

לרענון ושדרוג העיצוב של הבית, בייחוד לחלל הסלון, יש משמעות רבה יותר מאשר רק משינוי אסתטי. בבסיסו, התהליך הזה שזור עמוק ברווחה הפסיכולוגית שלנו ובפונקציונליות של חיי היומיום שלנו. חלל הסלון, המכונה לעתים קרובות "לב הבית", הוא המקום בו אנו מארחים אורחים, מבלים זמן איכות עם המשפחה, או נרגעים לאחר יום ארוך. ככל שהחיים שלנו מתפתחים, כך גם ההעדפות והצרכים שלנו מתפתחים. על ידי רענון המרחב הזה, אנו מבטיחים שהוא יישאר מסונכרן עם אורח החיים הנוכחי והמצב הרגשי שלנו.

מדוע אנחנו כל כך זקוקים לשינוי של עיצוב הבית מעת לעת?

ראשית, בני אדם מטבעם, מחפשים חידוש ושינוי. מרחב מחיה רענן ומחודש יכול לעורר את החושים שלנו, להצית מחדש את היצירתיות ולהפיג תחושות של קיבעון או מונוטוניות. רענון המראה של חללי הבית מוביל לא פעם לתחושת הערכה מחודשת לסביבתנו ויכול לשמש כזרז לשינוי חיובי בתחומים אחרים בחיינו. גם הפסיכולוגיה של הצבע משחקת תפקיד מרכזי. גוונים או הדפסים חדשים בבית יכולים להשפיע על מצב הרוח ועל רמות האנרגיה שלנו, החל מכחולים מרגיעים ועד לאדומים ממריצים.

פונקציונליות היא סיבה משכנעת נוספת. ככל שהמשפחה מתרחבת או לחילופין, הילדים עוזבים את הבית, משתנות הפונקציות של חללים שונים בתוך הבית. לדוגמא, הורים לילדים קטנים צריכים להגדיר מחדש את הסלון, כך שיהיה מה שמכונה children friendly, או דוגמא אחרת – מעבר לעבודה מהבית בעידן הדיגיטלי, מצריכה התאמה של החלל לעבודה עם מחשב, או הפיכתו לרב תכליתי, כך שיתאים הן לעבודה והן לפנאי.

כמו כן, פעולת קישוט ושדרוג המרחב בו אנו חיים, היא לכשעצמה עדות לכך שאנחנו דואגים לעצמנו ומשקיעים בעצמנו. זוהי השקעה ברווחה שלנו, כזו המתיישרת עם הרעיון שהסביבה שלנו משפיעה עמוקות על בריאותנו הנפשית ועל החוויה היומיומית שלנו. במהות, רענון ושדרוג הסלון שלנו הוא לא רק להתעדכן בטרנדים עיצוביים; מדובר ביצירת סביבה שעולה עם מי שאנחנו בעידן הנוכחי, ועם הדרך בה אנחנו רוצים להרגיש.

שדרוג הבית לא חייב להיות כרוך בפרויקט יקר או ממושך

למקרה שאתם חוששים ששדרוג העיצוב בבית, וביצוע שינויים משמעותיים חייבים להיות כרוכים בהוצאה גדולה או בהשקעה של זמן ומשאבים אחרים, תשמחו לשמוע שישנם צעדים קטנים, פשוטים ונגישים, שכל אחד ואחת יכולים לעשות כדי לשפר ולשנות את המראה והאווירה בחללי הבית השונים ובמיוחד בסלון. החל מהדפסת תמונה על עץ ועד להחלפת ריפוד או כיסוי הספה – הנה כמה דברים שאתם יכולים לעשות בקלות, גם אם אין לכם כישרון אומנותי יוצא דופן או אמצעים אחרים.

זהירות – צבע טרי

שכבה טרייה של צבע דומיננטי, גם אם רק על קיר בולט אחד, יכולה לשנות באופן דרמטי את האווירה בחדר. ליצירת מראה מגובש והרמוני, בחרו צבע המשלים את צבעי וגווני הריהוט הקיים.

פריסה מחודשת של הריהוט הקיים

לא תאמינו איזה שינוי משמעותי אתם יכולים לחולל, באמצעות הזזת פריטי הריהוט הקיימים. לעתים, מיקום מחדש של הרהיטים יכול להעניק לחלל מראה חדש ושונה לחלוטין. המהלך הזה לא יעלה לכם שקל, והוא יכול לספק לכל חלל תחושה של מקום אחר לגמרי.

תאורה יכולה לחולל פלאים

החליפו אהילים ישנים או הכניסו נורות LED במקומות אסטרטגיים, כמו מתחת לארונות מטבח או מאחורי הטלוויזיה, ואלו לא רק ישנו את המראה בחלל, אלא גם ישפרו את מצב הרוח ואת האווירה באורח פלא. 

החלפת כיסויי כריות הנוי: שינוי קטן-גדול

החלפה או רענון של פריטי טקסטיל שונים כמו כיסויי כריות חדשים, כרבוליות או וילונות, אינה כרוכה במאמץ גדול או בהוצאה משמעותית, ואין צורך בהתקנה מיוחדת, הרי שאלו מוכנים לשימוש מיידי. בחרו דוגמאות מעניינות, טקסטורות וצבעים חדשים ואלו ישדרגו פלאים את האווירה והסטייל בסלון. 

תמונה מודפסת על בלוק עץ: הדרך הטובה ביותר להוסיף צילומים לעיצוב הסלון

מדובר בטכניקה שכבשה את העולם בשנים האחרונות, ויש לכך סיבה טובה. הדפסת תמונות על בלוק עץ היא עניין פשוט לביצוע, כאשר כל שצריך לעשות הוא לבחור את הצילום שמעוניינים להדפיס ואת גודל וצורת בלוק העץ. ההדפסה הישירה של הצילום על העץ, נותנת ביטוי לגרגירים ולמרקם של החומר, והופכת אותו לחלק בלתי נפרד מהתמונה. התוצר הסופי תמיד יוצא מיוחד במינו ויפהפה. הבלוקים האלה משלבים בהצלחה בין המסורתי והגולמי (העץ) לבין המודרני – הדפסים דיגיטליים. זהו כנראה סוד הקסם שלו. תוספת של בלוק עץ כזה בעיצוב הסלון, מוסיפה תוכן, צבע ואווירה, והוא יכול להשתלב היטב בכל סגנון עיצובי קיים. 

אומנות ה״עשו זאת בעצמכם״

מאז עידן הפינטרסט, הטיקטוק והאינסטגרם, רבים מאיתנו מתנסים במלאכות ״עשו זאת בעצמכם״ שלרוב דורשות כישורים יצירתיים מינימליים, ובאמת שאת רוב הדברים האלו – כל אחד יכול לעשות. קישוט מקרמה או עץ שתכינו בעצמכם באמצעות סרטון הדרכה וכמה חומרים פשוטים שניתן למצוא בבית או בחנות היצירה הקרובה לביתכם, יוכלו להוסיף הרבה חן לעיצוב. אפילו בד עם דוגמא מיוחדת או טפט יפה שתמסגרו כתמונה, יכולים להוות פריט דקורטיבי מרשים ומיוחד.

גם אקולוגי, גם חסכוני וגם ייחודי: שיפוץ של רהיט ישן שיש בבית

רגע לפני שמחליטים להיפטר מרהיט ישן כמו שידה, כיסא או שולחן, שווה לבדוק אם ניתן להשתמש בהם מחדש. סולם ישן יכול להפוך למדף ספרים, קופסאת עץ יכולה להפוך לשולחן פינתי בסגנון כפרי ועוד ועוד.