חזרה

כל אחד יכול: הדפסת תמונות על בלוק עץ ב-5 שלבים פשוטים

אפריל 2023

מדובר בעניין שהוא כבר הרבה מעבר לטרנד, אלא למהפכה של ממש בעולם הצילום וההדפסה. למקרה שלא הבחנתם בכך, כבר די מזמן הפסקנו להדפיס תמונות על גבי נייר צילום, ועברנו להדפסה על בלוקי עץ ועל עוד אלמנטים תלת מימדיים. לא תאמינו כמה פשוט להזמין בלוק עץ כזה עם תמונה בהתאמה אישית – מדריך מקוצר

הדפסת תמונות על בלוק עץ הפכה לפופולרית במיוחד, והסיכוי שנתקלתם במוצר  מעוצב שכזה הוא גבוה למדי. מדובר בעניין שהוא כבר הרבה מעבר לטרנד, אלא למהפכה של ממש בעולם הצילום וההדפסה. למקרה שלא הבחנתם בכך, כבר די מזמן הפסקנו להדפיס תמונות במובן המסורתי של העניין. בעידן הדיגיטלי, אין יותר זמן, מקום או סבלנות לערימת תמונות על נייר צילום, ובטח שלא נשב לסדר אותן באלבומים. אנחנו נוטים להסתפק בצילומים הנשקפים אלינו מהמסכים, לרבות אלו שאנחנו רואים ברשתות חברתיות כמו אינסטגרם ופייסבוק. 

אבל דווקא עכשיו, כשכולנו השתכללנו כצלמים, הסמארטפונים שלנו מנפקים צילומים יפהפיים, וכולנו כבר יודעים כיצד לעבד אותם ולשדרג אותם אפילו עוד יותר, באמצעות אפליקציות וטכנולוגיות ידידותיות מאוד למשתמשים. אז דווקא עכשיו זה הזמן לוותר על הדפסה? לא חבל? לכולנו יש על הנייד המוני תמונות מוצלחות, שיכולות בקלות להפוך למתנה יפהפיה עבור עצמנו או עבור כל אדם אחר שאנחנו אוהבים ומוקירים.

נתקלתם בבלוק עץ מודפס? גלו כמה קל לעשות זאת בעצמכם

כאמור, סביר להניח שכבר נתקלתם באובייקט הנאה הזה של בלוק עץ עם תמונה מודפסת עליו, ועוד יותר סביר להניח כי מצאתם אותו יפה ואטרקטיבי. יתכן כי חשבתם שמדובר בתהליך מורכב, המצריך הגעה פיזית לבית המלאכה ו/או בחירה של צילומים מקצועיים בלבד, אך תשמחו לשמוע שלא בזה מדובר. הודות לאמצעים דיגיטליים טכנולוגיים מתקדמים, הדפסת תמונות על עץ הפכה זה מכבר לדבר שכל אחד יכול לעשות בקלות – מהבית!

פירוט השלבים הפשוטים להזמנת אינסטבלוק בהתאמה אישית

אם החלטתם ללכת על זה, ולהדפיס תמונה יפה שלכם או של אנשים יקרים לכם על בלוק עץ ולהעניק אותו כמתנה נפלאה ומרגשת, הגעתם למקום הנכון. הנה מדריך קצר ופשוט לשלבים אותם תצטרכו לעבור עד ליצירת הבלוק המושלם.

1 לא על העץ לבדו: בחירת החומר הרצוי עליו תודפס התמונה

נכון שהחומר הפופולרי ביותר להדפסת תמונה הוא העץ, ואין ספק שהתוצאה של ההדפסה הזו היא מושלמת, אבל כדאי להכיר גם אפשרויות נוספות. התמונות באינסטבלוק מודפסות על גבי עץ אורן מלא וטבעי, והשילוב של החומר הגולמי הזה עם חדות ההדפסה, יוצר מוצר שקשה להתחרות ביופי שלו. עם זאת, ישנם חומרים נוספים שתוכלו לבחור ביניהם וליצור אובייקט יפהפה ומיוחד. לדוגמא, תוכלו לבחור בלייטבלוק – בלוק מרובע או משושה (לבחירתכם), ובתוכו תאורה, עליו ניתן להדפיס תמונה ולהפוך אותו לגוף תאורה יוצא דופן. דוגמא נוספת ומקורית היא הדפסת תמונה על בלוק בטון, במראה גולמי ותעשייתי. עוד רעיון, מקורי במיוחד, הוא להדפיס את התמונה שלכם על שעון דיגיטלי מעורר – כמה כיף להתעורר בבוקר לצד הצילום היפה. כמו כן, מחכות לכם עוד אופציות של חומרים כמו שעם, אלומיניום, קופסאות פח ועוד. עולם ומלואו. אנחנו מזהירים מראש, הבחירה לא תהיה קלה. עם זאת, התהליך הטכני הוא פשוט מאוד – מקליקים על החומר הרצוי ועוברים לשלב הבא.

2 לא רק ריבוע, גם לב, חמסה ועוד: בחירת הצורה הרצויה

אם חשבתם שכאן הסתיימו הדילמות, יכול להיות שעוד יש קצת דרך… אבל נאמר כבר עכשיו שאם אתם מתחילים להסתבך, הן בבחירת החומר והן בבחירת הצורה, תמיד אפשר ורצוי ללכת על הקלאסיקה – בלוק עץ מרובע. ובכל זאת, הנה חלק ממגוון  הצורות שתוכלו לבחור ביניהן: מלבן, משושה, ריבוע, לב, שלט צר, קוביה, אליפסה, חמסה, כוכב ועוד. טיפ שלנו הוא לחשוב היטב על האדם לו אתם עומדים להעניק את המתנה, הן בבחירת החומר והן בבחירת הצורה. למשל, אם המתנה מיועדת לנערה או נער, יתכן כי בחירה של צורת לב או כוכב תתאים כאן. יש לציין כי כל אחד מהחומרים השונים – בלוק עץ, בלוק תאורה, בלוק בטון, קופסאות ועוד – מגיע בצורות שונות לבחירה.

3 כאן הוא כן קובע: בחירת הגודל הרצוי

גם כאן צפויה לכם קבלת החלטה משמעותית – כל אחד מהחומרים, וכל אחת מהצורות, מגיעים במגוון גדלים לבחירתכם. לדוגמא, אם הלכתם על בלוק עץ בצורת ריבוע, תצטרכו לבחור בין ארבע  מידות: 9/9 ס״מ, 14/14 ס״מ,  19/19 ס״מ, או 25/25 ס״מ. נסו לחשוב איפה הולכת המתנה שלכם להיות מוצבת בסופו של התהליך, באם יש בידיכם את המידע הזה, וחישבו איזה גודל הוא המתאים ביותר. 

4 ועכשיו לחלק הכיפי – בחירת תמונה ועריכתה

טכנית – מדובר בעניין פשוט ביותר, אשר גם הטכנופובים הגדולים ביותר יצלחו אותו בקלות. בשלב הזה המערכת מעבירה אתכם לכפתור להעלאת התמונה מהמחשב או מהסמארטפון. כמו כן, ניתן לצלם תמונה ממש ב״לייב״ ולהעלות אותה באמצעות הממשק הידידותי למשתמש של אינסטבלוק. בכל זאת, אנחנו מציעים לקחת את הזמן ולבחור תמונה מוצלחת במיוחד בין אלו שכבר יש לכם, הרי שזו הולכת להיות מונצחת לשנים. בשלב הבא, תוכלו למקם את התמונה בדיוק באופן שתרצו, על גבי הבלוק (או האובייקט האחר שבחרתם), ואף להוסיף כל כיתוב שתרצו, ולבחור את הגודל, המיקום והצבע שלו. במילים אחרות – custom made לאורך כל הדרך.

זהו, אין פשוט מזה. יצירת מתנה מקורית, מדויקת ומרגשת, בהתאמה אישית, מעולם לא היתה קלה יותר. התוצאה מרהיבה, מרשימה ופוגעת בול במקומות הנכונים של הלב. אם זה לא מספיק, מדובר בתוספת משמעותית של סטייל בעיצוב החלל. מה עוד נבקש?