חזרה

מראה טבעי וחם: כיצד הוספה של תמונה על עץ תשדרג את עיצוב הבית שלכם?

יולי 2023

שילוב אלמנטים מעץ, מהווה דרך מצוינת להשגת אווירה חמימה ונעימה בחללים השונים. מה חשוב לבדוק אם החלטתם לשלב תמונה על בלוק עץ בעיצוב הבית?

הוספת אופי וייחודיות לעיצוב הבית יכולה להתבצע בשיטות שונות, כאשר שילוב אלמנטים מעץ מהווה דרך מצוינת להשגת אווירה חמימה ונעימה בחללים השונים. כבר מאות שנים שהבחירה בעץ פופולרית בקרב מעצבי פנים, וזה לא במקרה. יופיו הטבעי, הרבגוניות והיכולת לעורר תחושת חמימות וחיבור לטבע, הם רק חלק מהסיבות לשלב את החומר הזה בעיצוב הפנים, ולא משנה באיזה סגנון בחרתם עבור הבית שלכם. כך הפכו אלמנטים כמו פסלונים, מדפים, פריטי ריהוט כמו שולחנות וכורסאות ואפילו פריטי דקורציה כמו תמונה על עץ לחלק משמעותי מהנוף הפנימי של בתים, מסעדות, בתי קפה, משרדים, בתי מלון ועוד. 

כיצד שילוב של פריטי עץ יכול לתרום לאווירה ביתית נעימה וחמימה?

אסתטיקה טבעית

העץ הוא אלמנט טבעי ואורגני, שמכניס את החוץ לפנים, בכל חלל בו הוא משולב.  הדוגמא הגרגירית, המרקמים והצבעים הייחודיים של העץ, מוסיפים עניין ויזואלי ויוצרים אווירה חמימה. בין שמדובר בריצוף עץ כמו רצפת פרקט, רהיטי עץ או פריטי דקורציה כמו פסלי עץ או אמנות קיר, אלמנטים אלה משדרגים את האסתטיקה הכללית של הבית.

חום ונוחות פיזיים של ממש

לעץ יש תכונות בידוד טבעיות, המסייעות ליצור סביבה נעימה ונוחה. רצפות עץ, למשל, יכולות לשמור על חום, ולספק תחושה נעימה מתחת לרגליים. באופן דומה, ריהוט ואביזרים מעץ הם לרוב בעלי טקסטורות המוסיפות לתחושת החמימות והנוחות בתוך החלל.

חומר קלאסי שלעולם לא יוצא מהאופנה

עץ הוא חומר קלאסי, ארצי ועל-זמני, שמתעלה מעבר לטרנדים או תקופות. העץ הוא גם ניטרלי, ויכול להתמזג ללא מאמץ עם סגנונות עיצוב שונים, מה שהופך אותו לבחירה רב-תכליתית עבור כל מי שמעוניין להוסיף עוד רובד של חמימות וסטייל לעיצוב הבית. בין אם סגנון העיצוב המועד עליכם הוא מודרני, כפרי, וינטג׳ או בוהו-שיק, ובוודאי אם מדובר בסגנון אקלקטי, אלמנטים מעץ יכולים להשתלב בצורה הרמונית בעיצוב הבית, ולהוסיף המון אופי ואווירה.

חיבור רגשי

לעץ יש יכולת טבעית לעורר תחושת נוסטלגיה מוכרת וחמימה. לאנשים רבים יש זיכרונות נעימים הקשורים לאלמנטים מעץ, כמו מפגשים משפחתיים סביב שולחן אוכל מעץ או אפילו טיפוס על עץ וטיולים בטבע בילדות. שילוב של פריטי עץ בעיצוב הבית שלכם, עשוי להוביל לחיבורים רגשיים אלה, וכך ליצור אווירה מסבירת פנים, נעימה ומזמינה.

לא סתם, סגנון העיצוב הנורדי דוגל בשימוש בעץ

סגנון העיצוב הנורדי, המכונה גם ״סקנדינבי״, ידוע בזכות הדגש שלו על פשטות, פונקציונליות ושימוש בחומרים טבעיים, לרבות עץ. כפי ששמו מרמז, מקורו של סגנון העיצוב הזה במדינות הנורדיות, כולל שבדיה, דנמרק, נורבגיה, פינלנד ואיסלנד. עיצוב נורדי שואף ליצור חללים שהם גם אסתטיים ונעימים, וגם פרקטיים ומותאמים לחיי היומיום.

לעץ יש תפקיד מכריע בעיצוב הנורדי, מכיוון שהוא מספק חום, מרקם וחיבור לטבע. בבתים נורדיים תמצאו לרוב רצפות פרקט, קורות תקרה חשופות ורהיטי עץ. עצים בהירים כמו אורן וליבנה, משולבים בדרך כלל בעיצוב בסגנון הזה, במטרה לשמר את התחושה המוארת והאוורירית המאפיינת את הסגנון הנורדי.

כמו כן, העיצוב הנורדי שם דגש על קווים נקיים, מינימליזם ופונקציונליות. רהיטי עץ נוטים להיות בעלי עיצוב מלוטש ופשוט, תוך התמקדות בפרקטיות, זאת מבלי לוותר על האסתטיקה. היופי הטבעי של העץ נחגג לעתים קרובות בעיצוב הנורדי על ידי חשיפת הטקסטורה והדוגמאות הגרגריות, באמצעות בחירה בגימור מינימלי או טבעי, המאפשר לחומר הטבעי להיות מוצג במלוא הדרו.

דרך נפלאה לשדרג את עיצוב הבית: תמונה מודפסת על בלוק עץ

דרך פשוטה, עדכנית ומוצלחת להוסיף עץ לעיצוב הבית, היא באמצעות שילוב של תמונה מודפסת על בלוק עץ. באופן זה, אתם למעשה משלבים בין שני אלמנטים – תמונה יפה שאתם מעוניינים להנות ממנה כל יום, ובלוק עץ, שמוסיף מרקם וחן לעיצוב.

עם זאת, כאשר מעוניינים לבצע הדפסת תמונה על עץ, חשוב לבחור בחברה מקצועית, המקפידה על שימוש בחומרים איכותיים וחשוב מכל – על איכות ההדפסה. ישנן חברות שיציעו לכן מוצר דומה, בו התמונה אינה מודפסת ישירות על בלוק העץ, אלא על נייר צילום ולאחר מכן מודבקת על בלוק העץ, מה שעלול לפספס את הרעיון. במוצר המקורי והאיכותי, התמונה מודפסת ישירות על העץ, כך שהטקסטורה המיוחדת שלו משתקפת מבעד לצילום. 

אם כן, כאשר אתם פונים לחברה המספקת את שירותי ההדפסה האלה, כדאי לבדוק מספר פרמטרים, על מנת להבטיח שמדובר במוצר מקורי ואיכותי:

סוג העץ

חשוב לוודא שמדובר בעץ טבעי ואיכותי, כאשר העדיפות היא לעץ אלון.
בדקו מהם סוגי העץ בהם משתמשים לצורך הדפסת התמונות במקום אליו אתם פונים. סוגי עץ שונים עשויים להיות בעלי טקסטורות, גרגירים וצבעים משתנים, מה שיכול להשפיע על המראה הסופי של התמונה המודפסת.

איכות ההדפסה

כאמור, ישנן לא מעט חברות שמדפיסות תמונות על גבי נייר צילום ואז מדביקות את הצילום המוכן על בלוק העץ. לא רק שהתוצאה היא פחות חדה ואיכותית, הדבר גם קצת מפספס את הרעיון של ההדפסה על עץ, מאחר ומלפנים זו נראית כמו תמונה רגילה לגמרי, ללא הטקסטורה המיוחדת של העץ. כמו כן, התמונה המודפסת כך היא פחות עמידה ועלולה לדהות לאורך השנים, בדומה לכל תמונה מודפסת אחרת. לכן, מומלץ לוודא מהי טכניקת ההדפסה בה משתמשת החברה, וכן לבדוק כי היא מייצרת  הדפסות ברזולוציה גבוהה.

אפשרויות התאמה אישית

בדקו אם החברה מציעה אפשרויות התאמה אישית כגון גדלים שונים, גימורים או צורות שונות עבור התמונות המודפסות. באופן זה, תוכלו להתאים את המוצר הסופי להעדפות ולדרישות הספציפיות שלכם.