חזרה

כל מה שצריך לדעת על פיתוח תמונות על עץ

אפריל 2023

כאשר אנחנו מדפיסים תמונות,  אנחנו בוחרים לא רק להנציח את הרגע, אלא גם להפוך אותו ליצירה גשמית שנוכל להנות ממנה לאורך שנים. אחד החומרים הפופולריים ביותר לצורך הדפסת תמונות הם בלוקי עץ טבעיים. איך זה עובד ולמה אתם עומדים להתמכר לעניין? 

טכנולוגיות של הדפסת תמונות הלכו והתפתחו לאורך השנים, ובמקרים רבים, בהם אנחנו בוחרים לא רק להנציח את הרגע, אלא גם להפוך אותו ליצירה גשמית שנוכל להנות ממנה לאורך שנים, יש לפנינו מגוון של דרכים לעשות זאת. שיטות ההדפסה הן רבות ומגוונות, כאשר כיום ניתן להדפיס צילום כמעט על כל משטח – החל מקנבס, ועד למתכת ולפלסטיק. עם זאת, אחד המשטחים המגוונים והייחודיים ביותר להדפסה הוא עץ טבעי.

פיתוח תמונות על עץ יוצר אפקט מיוחד במינו –  תמונה בוהקת, צבעים חדים, ואפיל אורגני וטבעי, כאשר הצילום מתמזג עם הטקסטורה של העץ. התוצר הוא ייחודי, בולט לעין אך מתמזג עם הסביבה, בשל החומר הטבעי, וחשוב מהכל – הוא גם עמיד מאוד ועתיד להחזיק היטב לאורך שנים. אז בין שאתם מעוניינים בפריט אחד ייחודי בתוך גלריית התמונות שבבית, ובין שאתם מעוניינים להעניק מתנה מיוחדת במינה לאדם יקר, או פשוט לשלב אלמנט מיוחד שיימשוך את העין, הדפס של תמונה על עץ הוא דרך מצוינת לעשות זאת.

מה מייחד הדפסה על עץ?

השילוב של צילום, בצבעים חיים וחדים, יחד עם עץ  – חומר טבעי וגולמי, יוצר תוצאה יוצאת דופן. למעשה, אתם מדפיסים את התמונה שלכם על פיסת טבע. באופן זה, נוצא אובייקט מושך וייחודי, שקשה להסיר ממנו את העיניים. השילוב של הגוון החם של העץ, יחד עם הצבעים העזים, משלב בין הבסיסי, הגולמי והטבעי, לבין החדשני והמתקדם. באמצעות טכנולוגיית ההדפסה על עץ, נוצרת הדגשה של פרטים בתמונה, לעתים זה כמעט נראה תלת מימדי, מה שלוקח את הצילום ל״נקסט לבל״ של חדות ודיוק, לצד וייב ארצי וכפרי. כל שנותר לעשות הוא לבחור את התמונה הראויה, וליצור אובייקט דקורטיבי יוצא מן הכלל.

למה דווקא בלוק עץ?

הכי ייחודי: כל בלוק עץ הוא עם טקסטורה מעט שונה

כאשר מדפיסים תמונות על עץ טבעי, ניתן לראות את המערבולות האורגניות בתוך כל בלוק, והטקטורה שלו נראית תחת הצילום המודפס והם משתלבים זה בזה. מה שאומר שאין בלוק עץ הזהה באופן מוחלט למשנהו. אפילו אם ניקח את אותה התמונה ונדפיס אותה על שני בלוקי עץ שונים- יתקבל תוצר שונה. היבט זה הופך את הרעיון לבחירה מצוינת עבור מתנות, כאשר אתם רוצים לשוות מראה ואופי ייחודי למתנה, כזה שישקף את מערכת היחסים המיוחדת שלכם עם מקבל המתנה. העניין הזה מהווה גם יתרון במקרה שאתם מעוניינים ליצור קיר של תמונות על בלוקי עץ. באופן זה, כל תמונה תזכה לייחודיות, תוך שמירה על מכנה משותף מובהק בין כולן – העץ.

הגוון החם של העץ משתלב היטב עם הצילום

כאמור, הדפסת תמונות על בלוק עץ גורמת לצילום להשתלב ולהיטמע בתוך החומר.  במידה מסוימת, שני החומרים (חומרי ההדפסה ובלוק העץ), הופכים לאחד, והדבר משפיע על הגוון המתקבל בתמונה. זהו חלק מהקסם של הטכנולוגיה הזו, שגורמת  לתמונה להיראות כחלק אינטגרלי מהעץ, כאשר היא זוכה בגוון החם, הטבעי והנעים שלו. כל פיסת עץ יכולה לקבל צבע שונה מעט, בגלל ההבדלים בעצים, מה שהופך את כל בלוק עץ לייחודי ומקורי בפני עצמו. 

חומר עמיד, קל לניקוי ולשינוע

יש סיבות רבות לכך שהדפסת תמונות על בלוקי עץ הפכה לכה פופולרית והביקוש למוצר האסתטי המיוחד הזה לא מפסיק לעלות. קודם כל, אנחנו חיים בעידן בו הפונקציונליות מקבלת חשיבות גבוהה. כולנו עסוקים, ממהרים, ורוצים להבטיח שאם השקענו בפריט או במוצר כזה או אחר – הם ישרתו אותנו לאורך שנים ויהיו עמידים וחסינים. אז בלוקי העץ הללו הם עמידים במיוחד, כך שההדפסים ימשיכו לזהור וישמרו כחדשים לאורך שנים. גם אם יש ילדים בסביבה, אין סיבה לחשוש. גם הבלוקים עצמם הם עמידים ובטוחים, שכן, בניגוד להדפסת ומסגור תמונות ״מסורתיים״, כאן לא נעשה שימוש בזכוכית. מה שאומר שהבלוק אינו שביר והוא גם בטוח לשימוש בסביבת ילדים וחיות מחמד.   

כמו כן, הבלוקים האלה קלים לניקוי, וניתן לעבור עליהם עם מגבון או נייר מגבת, ולהסיר בקלות טביעות אצבעות, אבק או כל לכלוך שהצטבר עליהם.

בנוסף, הם רב תכליתיים – את בלוקי העץ הללו ניתן להציג במגוון דרכים – החל מתלייה על הקיר ועד להעמדה על שולחן העבודה, על שידה או מדף.

רוצים ליצור אינסטבלוק בהתאמה אישית ? איך זה עובד

המוצר הייחודי והמושך, של בלוק עץ עם תמונה מודפסת, הפך לפופולרי ביותר בין כל שיטות ההדפסה המקובלות. אם חשקה נפשכם באינסטבלוק משלכם, בהתאמה אישית, תשמחו לשמוע שמדובר בתהליך כל כך פשוט ומתגמל, שבסופו רק תשאלו את עצמכם – איך לא עשיתם את זה קודם. ראוי לצרף גם אזהרה בהקשר זה – זה ממכר. אחרי שתזמינו אינסטבלוק אחד, זה עשוי להפוך ל״גו-טו״ שלכם בכל פעם שאתם מבקשים לרענן את עיצוב הבית או המשרד, ועוד יותר כאשר אתם מחפשים מתנה מושלמת עבור אדם היקר ללבכם. בשלב הראשון, תצטרכו לבחור את החומר הרצוי – זה יכול להיות בלוק עץ, זה יכול להיות שעם ואפילו בטון או בלוק עם תאורה בילט-אין. היכנסו לאתר והתרשמו ממגוון החומרים הייחודיים. בשלב הבא, תצרכו לבחור את הצורה הרצויה: מלבן, עיגול, ריבוע, שלט צר, שלט רחב ואפילו צורת חמסה. מיד אחר כך, תבחרו את הגודל הרצוי ובשלב האחרון, תבחרו תמונה ותערכו אותה לשביעות רצונכם. כך או כך, לא תאמינו כמה זה פשוט וכמה התוצר הסופי הוא מרהיב.