חזרה

הכל על טרנד הדפסת התמונות על עץ ומהי הדרך הנכונה לאמץ אותו?

יולי 2023

אחד הגורמים המרכזיים העומדים מאחורי הטרנד הדפסת התמונות על עץ, הוא החיפוש אחר אסתטיקה מוחשית, אותנטית וגולמית, בעולם שהופך ליותר ויותר דיגיטלי ומנוכר

מלאכת הדפסת תמונות על עץ צברה פופולריות משמעותית בשנים האחרונות, ואין זה מפתיע שרשתות חברתיות, ובמיוחד אינסטגרם, שיחקו תפקיד מרכזי בהתפתחות הטרנד הזה. הפלטפורמה הדיגיטלית הפופולרית, ששמה דגש על אסתטיקה, מהווה מקור השראה עבור רבים, לחפש אחר דרכים יצירתיות להנציח את הזיכרונות שלהם מחופשות, מאירועים חשובים, מטיולים ומחיי המשפחה והזוגיות, כאשר הדפסת תמונה על בלוק עץ התגלתה כאופציה יוצאת דופן, מרהיבה ופרקטית כאחד, לעשות זאת. 

חיפוש אחר אותנטיות בעולם דיגיטלי מנוכר

אחד הגורמים המרכזיים העומדים מאחורי הצמיחה של טרנד הדפסת התמונות על עץ, הוא החיפוש אחר אסתטיקה מוחשית, אותנטית וגולמית, בעולם שהופך ליותר ויותר דיגיטלי ומנוכר. בעוד שלאלבומי תמונות דיגיטליים וגלריות מקוונות יש את היתרונות שלהם, לרבות חיסכון במקום ובחומרים, יש משהו מקסים מטבעו בייצוג הפיזי של רגע יקר. בלוק העץ מהווה מעין קנבס טבעי ואורגני, המוסיף חום ואופי לתצלום, והופך אותו ליצירת אמנות של ממש.

ההשפעה של הרשתות החברתיות על האופן בו אנחנו מתייחסים לצילומים

קשה להפריז ברוחב ההשפעה של אינסטגרם על המגמה המדוברת. ראשית, הפלטפורמה הזו פעלה כזרז לפופולריות של תוכן חזותי, והניעה את כולנו לתעד ולנצור רגעים מהחיים בצילומים, ולשתף ולחלוק אותם עם העולם. מכיוון שאינסטגרם הפכה לפלטפורמה חשובה להצגת מיומנויות צילום וחוויות אישיות, המשתמשים מחפשים כל הזמן דרכים ייחודיות להעלות את התוכן שלהם ולהבליט אותו. הדפסת תמונות על עץ, מספקת פורמט ייחודי שמושך את העין וגורם לצילומים האלה לבלוט, הלכה למעשה, ולמשוך תשומת לב אחרת, בתוך ים של תמונות דיגיטליות.

אבל לא בזאת מסתכמת ההשפעה של אינסטגרם על הטרנד היצירתי הנהדר הזה. לרשת החברתית הזו היה חלק גם בעידוד הציבור בגילוי והפצה של רעיונות יצירתיים, החל ממתכונים ועד לטיפים וטריקים בכל תחום אחר. המשתמשים ברשת לעתים קרובות חולקים את החוויות שלהם ואת פרויקטי ה-DIY (עשה זאת בעצמך) שלהם בפלטפורמה, מה שהופך אותה לקרקע פורייה לטרנדים. האופי האורגני והאותנטי של הדפסת תמונות על עץ עולה בקנה אחד עם המסר של אינסטגרם, מכיוון שזו דרך נוספת המאפשרת לאנשים לבטא את היצירתיות ואת הסגנון האישי שלהם. אלו הבחורים בשיטה של הדפסת תמונות על עץ, למעשה מעניקים השראה לאחרים לחקור את הפורמט האמנותי הזה, ובכך מזינים את צמיחתו.

מהם סוגי הצילומים המתאימים ביותר להדפסה על בלוק עץ?

כשמדובר בבחירת תמונות המתאימות ביותר להדפסה על בלוק עץ, ישנם מאפיינים מסוימים הנוטים להתאים יותר לטכניקה הזו, וליצור תוצאה מהממת של ממש. מעבר למובן מאליו, תמונות שלכם לבד, תמונות עם אהוביכם וכדומה, צילומי טבע ונוף עם צבעים מרהיבים, יכולים להיות מושלמים לעניין. פרטים מורכבים ומרקמים יכולים באמת להתעורר לחיים כשהם מודפסים על עץ. הדגן האורגני של העץ, משלים את האלמנטים הטבעיים בתמונה, ומשפר את האסתטיקה הכללית. באופן דומה, תמונות המציגות נושאים כפריים או בסגנון וינטג', כגון ארכיטקטורה ישנה, חפצים עתיקים או תיעוד של סצנות נוסטלגיות, יוצרות מיזוג הרמוני עם הטקסטורה והחמימות של העץ.

במילים אחרות, זה הזמן לשלוף מהנייד את הצילומים הכי ״וואוו״ שצילמתם בטיולים ברחבי העולם. הן בטיולי טבע, והן בסיורים ברחובות יוצאי דופן.

טיפים לשילוב של בלוק עץ עם תמונה בעיצוב הבית 

כדי לשלב בצורה אופטימלית בלוק מעץ עם תמונה בעיצוב הבית, יש כמה טיפים שכדאי לקחת בחשבון. ראשית, יש לחשוב על הסגנון והנושא הכללי של החדר בו תוצב קוביית העץ. אם העיצוב הקיים משלב אלמנטים כפריים או טבעיים, הדפסת תמונות מעץ תשתלב ללא מאמץ בחלל. לעומת זאת, בחללים המעוצבים בסגנון מודרני או מינימליסטי, קוביית עץ יכולה להוסיף טאץ׳ של חמימות ועושר מרקמי, וליצור קונטרסט מעניין.

כמו כן, לצד סגנון העיצוב, יש לקחת בחשבון גם את הגודל והמיקום של בלוק העץ. בהתאם לשטח הפנוי, בחרו בגודל שהוא פרופורציונלי לעיצוב שמסביב. קוביית עץ גדולה, יכולה להיות מוקד אסתטי ואפילו ״פיס״ שלל ממש, כאשר היא מוצבת על מדף או שידה, בעוד שבלוקים קטנים יותר יכולים להיות מקובצים יחד במעין סט הרמוני, מעניין ועשיר. נסו לבדוק את הכיוונים בהם אתם מתכננים להציב את בלוק העץ ושחקו עם כיוונים שונים – אופקיים, אנכיים או אפילו באלכסון – כדי למצוא את הקומפוזיציה הראויה ביותר מבחינה ויזואלית.

העדיפו מיקום מואר באמצעות אור טבעי 

תאורה היא היבט נוסף שחשוב לקחת בחשבון כאשר בוחרים היכן להציב את קוביית העץ המודפסת. אור טבעי יכול להאיר יפה את מרקם העץ ולהעצים את צבעי התמונה, כך שמיקום קוביית העץ ליד חלון או באזור מואר עשוי לחולל הבדל משמעותי. אם בחלל חסר אור טבעי, שקלו את האפשרות להוסיף תאורה רכה בגוונים חמים כדי להדגיש את הדפס העץ.

אם מנסים מגיעים למקומות נפלאים: אל תחששו לערבב בין חומרים וטקסטורות

אל תחששו מערבוב בין חומרים ומרקמים שונים. שלבו את קוביית העץ ליד פריטים דקורטיביים אחרים, כגון עציצים, ספרים או כלי קרמיקה. השילוב של טקסטורות שונות יכול ליצור עניין ויזואלי ולהוסיף עומק לעיצוב הכללי.

לסיכום, מגמת הדפסת התמונות על עץ שהתפתחה מהכמיהה לאסתטיקה מוחשית, גולמית ואותנטית, יכולה להפיח חיים חדשים בכל חלל, לרבות בתים וחללי עבודה. אם תבחרו לתמונות האלה מיקום נכון, תוך התחשבות בעיצוב הכולל של הבית, בתאורה ובקרבה לאלמנטים אחרים, בלוק עץ עם תמונה, יכול להפוך לתוספת ייחודית ומרגשת בכל חלל מגורים ועבודה.