חזרה

תמונה על עץ, שטיח עם דוגמא ועציצים: להוסיף אופי לעיצוב הבית

ינואר 2023

לא רק במעבר לדירה חדשה, לפעמים פשוט מתחשק לרענן את העיצוב, לשנות קצת, להוסיף מעט צבע ועניין, ולהרגיש שמשהו חדש מתרחש. כמה טיפים פשוטים ליישום, שיסייעו לכם להכניס אווירה חדשה לחללי הבית השונים

כאשר אנחנו עוברים לדירה חדשה, או לחילופין, משפצים בית קיים וצריכים לעצב אותו מאפס, לצד ההיבטים הפרקטיים, תמיד נחשוב גם על האסתטיקה והאווירה שאנחנו רוצים שיהיו בחלל, כמובן בשאיפה להפוך אותו לכמה שיותר ביתי, חמים ונעים. אם אפשר, תמיד טוב גם להפיח בו אופי וסגנון שיתאימו לנו באופן אישי, ובשורה התחתונה, שירגישו שמדובר בבית שלנו ולא של מישהו אחר. לא רק במעבר לדירה חדשה, לפעמים פשוט מתחשק לרענן את העיצוב, לשנות קצת, להוסיף מעט צבע ועניין, ולהרגיש שמשהו חדש מתרחש. כמו כן, לא משנה עד כמה העיצוב בבית, כפי שהוא, הוא טוב ומסוגנן, אחרי כך וכך שנים, התפאורה הזו כבר הופכת לסטטית והעין מתרגלת אליה, ואנחנו כבר לא ממש מבחינים באלמנטים היפים והמיוחדים שהשקענו בהם בזמנו. לדוגמא, חישבו על תמונה או אלמנט דקורטיבי שיש לכם בסלון הבית – מתי בפעם האחרונה הבטתם בהם, הערכתם אותם ובכלל שמתם לב אליהם?

זהו טבעם של הרגלים, הם מתקבעים ונהיים חלק מהטבע שלנו, לטוב ולרע. לכן, מומלץ מעת לעת לרענן את העיצוב, להכניס איזו תוספת מעניינת ולחדש את הנוף הקבוע שאנחנו רואים בבית. זה לא חייב להיות מהלך דרמטי כמו החלפת הספה או המטבח, ובוודאי שלא מדובר בשיפוץ רציני. לעתים קרובות, תספיק תוספת כמו תמונה על עץ (טרנד שיקי שכבר נדון בו), שטיח חדש וצבעוני, אמצעי תאורה מיוחד או אפילו עציץ גדול.

כמה רעיונות פשוטים לחידוש ורענון העיצוב בחללי הבית 

כאמור, אם מתחשק לכם להכניס קצת אווירה רעננה ועניין הביתה, אין צורך בשבירת תוכנית חיסכון או במהלך דרמטי ויקר של שיפוץ או רכישת ריהוט חדש. הנה כמה רעיונות שקל ליישם, והם יחוללו אפקט משמעותי של שינוי:

תמונה על בלוק עץ – מתנה מקסימה שתשדרג את העיצוב

למרבה הצער, תמונות שלכם ושל שאר דיירי הבית שלכם הן כבר לא ממש חלק מעיצוב הבית, מאחר ואנשים כבר מזמן ממעטים בהדפסת תמונות באופן המסורתי, ובוודאי כבר כמעט ולא ממסגרים אותן ותולים בבית. השתלטותן של רשתות חברתיות כמו אינסטגרם שינתה את כללי המשחק, והפכה את הדפסת התמונות המסורתית ללא רק מיותרת, אלא גם מעט ארכאית ומיושנת. אבל אם אתם עדיין אוהבים תמונות (ומי לא בעצם?) ורוצים שהצילומים היפים שלכם ילוו אתכם גם כשאתם מחוץ למסכים, הטכנולוגיה החדשה של הדפסת תמונות על עץ, היא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהדפסה של תמונות שבחרתם על בלוק עץ, שגם גודלו וצורתו נתונים לבחירתכם. הרעיון הזה לא רק מהווה מתנה מקסימה, אלא שבלוק העץ הזה יכול לשדרג משמעותית את עיצוב החלל, להפיח בו אווירה ואישיות, צבע ואופי. במיוחד אם אתם הם אלו המצולמים בו. השילוב של התמונה עם העץ הגולמי הטבעי, לוקח את הסיפור ממחוזות הקיטש ישר אל מחוזות השיק העדכני. מדובר בסיפור שלא מצריך השקעה גדולה במיוחד, לא כספית ולא טכנית, הרי שאין אפילו צורך בתלייה של בלוק העץ. ניתן פשוט להעמידו על שידה, מדף או שולחן. למתקדמים: ניתן להדפיס סדרה של תמונות על מספר בלוקים, וכך ליצור אלמנט עם נוכחות וסטייל בבית.

החלפת תאורה או תוספת של מנורה עומדת

תאורה היא עניין שיש לו חשיבות רבה מאוד בהקשר של אווירה ואסתטיקה גם יחד. החלפה של גוף תאורה, ולפעמים אפילו החלפה של הנורה שבתוכו, יכולים לעשות הבדל של יום ולילה בעיצוב. אם החלפה של גוף תאורה מרכזי גדולה עליכם, תוכלו להסתפק בתוספת של מנורה עומדת פינתית, בעיצוב מיוחד ועם נוכחות, או אפילו במנורת שולחן בעיצוב טרנדי, אותה תוכלו להציב על שידה פינתית. לא תאמינו כמה הדבר הזה ישנה את מראה החלל ואת האווירה שבו. ההמלצה היא ללכת על תאורה חמה, כלומר נורות בגוון צהוב יותר מלבן, על מנת לייצר אווירה חמה וביתית.

שטיחים מחוללים שינוי דרמטי

שטיח הוא ממש כמו תמונה גדולה, רק כזו שפרושה על הרצפה במקום להיות תלויה על הקיר. מדובר בדרך פשוטה למדי להוסיף צבע, חום ואווירה, שאינה מצריכה התקנות, תליות או שינויים בבית. בחרו בשטיח בדוגמא עשירה ומעניינת, בצבעים שיתאימו לשאר פריטי הריהוט והתאורה שיש בבית, ותיווכחו בשינוי הדרמטי והמבורך שחל בבית. אגב, לא מדובר בהחלפה של שטיח סלוני גדול, על אף שגם זה אפשרי בהחלט, אלא על תוספת של שטיח קטן יותר במסדרונות או בחלק אחר של הסלון או בחדרי הבית.

עציצים זה תמיד רעיון טוב

לא תאמינו איזה שינוי מבורך ואיזו תחושת רעננות, עציץ אחד גדול יכול להביא איתו הביתה. אם אכן מדובר בעציץ גדול מימדים, כדאי להוסיף גם כד נאה או סלסלה דקורטיבית ולהכניס את העציץ בתוכו. אם מדובר בעציץ קטן יותר, בחרו בזן כמו פוטוס מטפס, שלא רק שתהיה לו נוכחות, מה גם שהוא קל לטיפול ואינו מצריך השקייה מרובה או אור שמש ישיר.

טפט מעניין או צבע על קיר אחד בלבד יעשו את כל ההבדל

כאמור, אנחנו הולכים היום על טיפים סולידים ו״קטנים״, ולא על שינויים דרמטיים שיצריכו מכם השקעה מרובה. אם כן, צביעה של קיר אחד, או לחילופין, הדבקת טפט עם דוגמא מעניינת (טרנד שחזר ובענק בשנים האחרונות), יוסיפו המון עניין, סטייל ואווירה. באופן זה, אתם לא צריכים להתחייב לצביעה מחודשת של כל קירות החדר, אלא ללכת ״בקטן״ ולזכות בשינוי ענק.