חזרה

בלוק עם תמונה וחפצי נוי צבעוניים: טיפים להוספת צבע לעיצוב הבית

ספטמבר 2023

השילוב הנכון של גוונים בחלל הבית יכול לשפר את האווירה ולסייע לנו להרגיש טוב יותר בתוך הבית שלנו. צבעים שונים יכולים להיות בעלי השפעה מרגיעה, לשנות את האנרגיה, להוסיף לתחושה הביתית ואפילו לשפר את מצב הרוח. מהי הדרך הנכונה לשלב צבע בעיצוב הבית, מבלי ליצור עומס?

בעשור האחרון, מגמות בעיצוב פנים נוטות לכיוון יותר מינימליסטי. בניגוד לסגנונות הוינטג׳ שדגלו בעושר הן של פריטים כמו רהיטים, שטיחים, חפצי נוי וגופי תאורה, העולם הזה הולך בשנים האחרונות לעבר סגנונות נקיים יותר, פלטות צבעים רגועות ונייטרליות, וכמובן מינימום של פריטים.

כמו כן, השימוש בצבעים עזים הפך להיות פחות נפוץ, ואת מקומם תפסו גוונים כמו הבז', האפור והלבן. למרות זאת, כבני אדם עדיין יש לנו את הצורך בצבע בחיים, שיוסיף חיוניות ושמחה.

הצבע הוא לא רק אלמנט אסתטי בעיצוב הבית. הוא גם משפיע באופן משמעותי על התחושות ועל מצב הרוח שלנו. צבעים שונים יכולים להיות בעלי השפעה מרגיעה, לשנות את האנרגיה, להוסיף לתחושה הביתית או אפילו לשפר את מצב הרוח. השילוב הנכון של גוונים בחלל יכול לשפר את איכות החיים, לשפר את האווירה ולעזור לנו להרגיש טוב יותר בבית שלנו. לכן, בחירת הצבעים המתאימים עבור הבית היא לא רק עניין של טעם אישי, אלא גם של בריאות.

אבל איך עושים זאת באופן חכם ונכון, מבלי לפגוע בעיצוב הנעים הדרוש?

כך תוסיפו נגיעות של צבע בעיצוב הבית

החל מבלוק תמונה ועד לשימוש במסגרות צבעוניות, מצאנו כמה דרכים יצירתיות ואלגנטיות להוסיף את הצבע והאישיות החסרים בעיצוב הבית.

צביעת קיר אחד – לא צריך יותר מזה

בעבר, מתישהו בניינטיז, היה מקובל לצבוע את קירות הבית בצבעים עזים. אך יש סיבה שהטרנד הזה נעלם כלעומת שבא – זה פשוט טו מאץ׳ לחיות בבית עם קירות צבעוניים וצעקניים. עם זאת, לא בטוח שחייבים לוותר על הטכניקה הזו לחלוטין, אם כי ניתן למתן אותה ולהסתפק בצביעת קיר אחד בלבד, בעדיפות לקיר שאינו רחב או מרכזי מדי. ניתן לבחור קיר אחד בחלל ולהפוך אותו למוקד. גם מבחינה זו, העדיפו גוון שהוא בהיר או כהה בכמה טונים מגוןן היסוד, על מנת שלא להפוך את העניין לצעקני ולסייע לו להשתלב בהרמוניה עם שאר פריטי העיצוב. לדוגמא, במקום אדום, העדיפו בורדו או קורל בהיר, במקום כחול עז, העדיפו כחול כהה או לחילופין תכלת מעודן. הדבר יוסיף צבע וחיים לחלל, מבלי להעמיס ו״לבלבל״ את החלל יתר על המידה.

בלוק עץ עם תמונה מודפסת

מה שהתחיל כטרנד, שזכה לפופולריות רבה, וכיום כבר הפך לחלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים של חללים רבים, הוא בלוק עץ עם תמונה מודפסת. הבלוק המודפס משמש כאלמנט עיצובי בפני עצמו. הוא מתאים לכל בית ולכל חדר, ומה שיפה שבו זה שהוא מצליח לשלב בתוכו את החומריות והמראה הגולמי והחמים של העץ, יחד עם האישיות המיוחדת של התמונה שבחרתם. האלמנט הזה יכול בהחלט להתאים לכל סוג של חלל ובכל סגנון עיצוב פנים. יש לכם פה שליטה רבה על הצורה, הגודל, הצבעוניות וכמובן – התמונה שתודפס על בלוק העץ. באופן זה, תוכלו בשלבי סיום העיצוב, לבחור תמונה (או שתיים, או שלוש, או אפילו מקבץ תמונות), ולהדפיסן על בלוקי עץ, ולשלב אותן בעיצוב. תוכלו להסתפק בתמונה אחת בולטת שתוצב על ספרייה, מזנון, שולחן או שידה, ותוכלו לבחור כמה תמונות שיש בהן חוט מקשר, שיוצבו זו לצד זו. היתרון הוא שאין צורך בעבודת התקנה או תליה, המוצר הזה מגיע מוכן לשימוש מידי ומהנה. 

במקום תמונות צבעוניות – מסגרות צבעוניות

לא חייבים ללכת על תמונות צבעוניות על הקירות, על אף שזו אופציה מתקבלת על הדעת ורצויה בהחלט. אם בחרתם להשאיר את הקירות בגוונים נייטרלים, נסו לשלב מסגרות בגוונים בולטים לתמונות שלכם. הן יכולות להוסיף המון צבע ולשפר את החוויה הויזואלית של החדר. השילוב המומלץ הוא למסגר תמונה בצבעים נייטרלים, ואפילו בשחור-לבן, עם מסגרת בצבע יסוד עז כמו כחול או אדום. למתקדמים, תוכלו לשלב מספר תמונות בשחור לבן, עם כמה מסגרות בצבעים שונים, על אותו הקיר. באופן זה, יתקבלו נגיעות של צבע, באופן שיקי ואלגנטי. 

פריט ריהוט אחד בצבע

במקום להגביל את עצמכם לגוונים נייטרלים, בחרו ברהיט אחד בגוון עז, שיעשה את ההבדל. זו יכולה להיות כורסא בגוון בולט, או אפילו שידה בצבע בלתי שגרתי כמו אדום או ירוק. 

הכי לא מחייבים: פריטי טקסטיל צבעוניים

פריטי טקסטיל צבעוניים הם דרך נפלאה ובלתי מחייבת להוסיף צבע לבית. הרי שאת כולם תוכלו להחליף בקלות בבוא העת או הרצון, בניגוד לפריטי ריהוט אחרים. בחרו בכיסוי מיטה, כריות נוי, שטיחים ושמיכות בגוונים עזים או דוגמאות המשלבות צבעים. האפקט שיתקבל יהיה משמעותי בהחלט. 

חפצי נוי קטנים בצבעוניות עזה

פריטים קטנים כמו ואזות, קערות או פריטים דקורטיביים אחרים בצבעים בולטים יכולים להוסיף נגיעות צבע מפתיעות ברחבי הבית.

פרחים וצמחיה: הדרך הכי טבעית להוסיף צבע בבית

לא צריך להסתפק בצבעים מלאכותיים בלבד. פרחים טריים או צמחיה צבעונית יכולים להוסיף תנועה בחדר, לעורר אותו ולהוסיף לו חיים וצבע. 

גופי תאורה צבעוניים

בחרו במנורות עם דוגמאות צבעוניות או באהילים בגוונים שונים. האור החודר באמצעותם יוכל ליצור אפקטים מרהיבים על הקירות ועל התקרה, ולשנות את האווירה בחדר.

רקע צבעוני לספריה, לשידת כוורת או למדפים

צבעו את הקיר האחורי, כלומר את רקע הספריה או המדפים בגוון בולט, על מנת להדגיש את הפריטים המוצגים עליהם. באופן זה יתקבל מראה מסוגנן ואסתטי, לצד תוספת צבע מעודנת אך חיונית בחלל.